Zdrowie psychiczne odgrywa ogromną rolę w naszym funkcjonowaniu. Zdarza się, że somatycznie czujemy się bardzo dobrze, wszystkie zalecone wyniki badań są w normie a nam brakuje sił i chęci do życia. Czujemy się bardzo źle i nie wiemy gdzie szukać pomocy. Tymczasem rozwiązanie naszych problemów mamy w zasięgu ręki. Bo okazuje się, że rozmowa z dobrym specjalistom może rozwiązać wszystkie problemy.

Skuteczne sesje terapeutyczne

psycholog jelenia góraJeszcze do niedawna gabinety terapeutyczne świeciły pustkami a osoby z nich korzystające raczej starały się ukryć ten fakt przed otoczeniem bojąc się stygmatyzacji. Tymczasem społeczeństwo dorosło do tego, aby zrozumieć, że skuteczna terapia czy psychoterapia może wspomóc lub nawet zastąpić farmakoterapię oraz inne metody leczenia. Jeśli zaobserwujemy u siebie objawy takie jak brak chęci do życia, nieuzasadniony lęk, ogarniający nas niepokój, czy też nadmierna agresja powinniśmy poszukać pomocy psychologa lub terapeuty. Czasami kilka spotkań terapeutycznych może przywrócić nam równowagę psychiczną i chęć do życia, nawet bez konieczności przyjmowania jakichkolwiek leków. Dobre efekty terapeutyczne osiąga polecany gabinet z Jeleniej Góry. Jego pracownicy to doświadczony, wykwalifikowany personel indywidualnie podchodzący do każdego pacjenta. Oferują oni nowoczesne metody terapeutyczne przeprowadzane w profesjonalny sposób w odpowiednio do tego stworzonych warunkach.

Spotkania dwa, trzy razy tygodniowo. Czas ich trwania zależy od stanu pacjenta oraz postępów w terapii. Wzajemna szczerość i zaufanie pozwala na zbudowanie trwałych i mocnych relacji. Nawet po zakończeniu leczenia pacjent nie jest pozostawiany sam sobie, lecz może zostać uczestnikiem grup wsparcia działających przy poradni. Warto skorzystać z takich możliwości.

Więcej informacji www.terapia-duszy.pl