Dla osób, które są uzależnione, istnieją specjalistyczne przychodnie zdrowia psychicznego, wyspecjalizowane w terapiach uzależnień. Uzależnienie od czegoś/kogoś to tak zwane przyzwyczajenie, bez którego nie możemy normalnie funkcjonować. Każdy psycholog nam powie, że stanowi to problem nie tylko osoby uzależnionej, ale i całej rodziny.

Psychoterapia przychodzi w skrajnych przypadkach

psychoterapiaPrzykładowy alkoholizm jest cieżki do wyleczenia, szczególnie dla osób w zaawansowanym stopniu. Tacy ludzie powinni udać się koniecznie na konsultacje psychologiczne, które będą stanowiły podstawę leczenia. Dany terapeuta kieruje się danymi metodami swojej pracy. Często w parze z leczeniem alkoholizmu idzie leczenie depresji. Przyczyną popadnięcia w nałóg, może być na przykład utrata pracy lub rozwód z małżonką. Osoba taka często się załamuje w takim momencie i nie wie, co dalej ma ze sobą zrobić. Koledzy polecają mu picie alkoholu na zapomnienie, zamiast leczenie nerwicy. W tym momencie osoba taka jest jakby w zamkniętej klatce, z której nie może się wydostać. Czas na konsultacje psychologiczne i tania psychoterapia w krakowie przychodzi dopiero wtedy, gdy jesteśmy w skrajnych przypadkach uzależnienia. Nagle się budzimy, patrzymy na swoje zaniedbane mieszkanie, na sprzedane przedmioty, a w lustrze widzimy osobę zaniedbaną.

Zastanawiamy się, co my takiego zrobiliśmy? Otóż dosięgnęliśmy dna. Chcąc się od niego odbić, idziemy do klubów AA, gdzie jest wyspecjalizowany psycholog. To jedyna rada na to, aby walczyć o swoje zdrowie i życie. Każdy ma szansę na wyleczenie, pod warunkiem, że tego naprawdę chce.