Choroby naszych zwierzaków zawsze bardzo nas zasmucają. Musimy jednak w takich sytuacjach często działać szybko i systematycznie kontynuować kurację leczniczą, która ma na celu przyniesienie ulgi pupilowi lub jego całkowite wyzdrowienia. Tak jest też w przypadku kąpieli leczniczych dla psiaków.

Jaka kąpiel lecznicza dla psa jest odpowiednia?

lecznicze kąpiele dla psówChoroby skórne psów, kotów, ale także ludzi często to bardzo trudne do wyleczenia. Mają one bardzo różne podłoże, mogą to być grzyby, bakterie, wirusy czy też infekcje. Oczywiście mogą one mieć także podłoże alergiczne. Po pierwsze trzeba określić przyczynę choroby naszego zwierzaka, aby można było go skutecznie wyleczyć. Niektóre skórne choroby mają bardzo specyficzne objawy, widoczne gołym okiem na powierzchni skóry, inne są ciężkie do rozpoznania. Jednak w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów skórnych należy jak najszybciej udać się do lekarza weterynarii z naszym pupilem. Weterynarz powinie zrobić wymaz i wysłać próbkę do laboratorium (takie laboratorium może też być na miejscu w gabinecie weterynaryjnym). W taki właśnie sposób poznamy przyczynę zmian skórnych i zostanie wdrożone odpowiednie leczenie dla naszego pupila. Nie zaszkodzi jeśli wprowadzimy w trakcie takiego leczenie np. lecznicze kąpiele dla psów. Jednak należy to najpierw skonsultować z lekarzem weterynarii. Lecznicze kąpiele dla psów mogą odbywać się w domu, wystarczy tylko zakupić odpowiedni środek (często są one wydawane na receptę, lekarze weterynarii podpowie nam jaki środek sprawdzi się w przypadku naszego psiaka).

Niektóre gabinety fryzjerskie dla psiaków także posiadają w swojej ofercie takie lecznicze kąpiele dla psów i kotów. Może sprawdzić to w katalogu usług danego salonu piękności dla psów. Należy jednak pamiętać, aby najpierw ustalić wszystko z weterynarzem.