Po długim namyśle zdecydowaliśmy się przygarnąć psa. Zastanawialiśmy się nad tym, jaką rasę powinniśmy wybrać. Chcieliśmy raczej większego psa, ponieważ oboje z mężem jesteśmy bardzo aktywni, więc wiedzieliśmy, że zapewnimy mu odpowiednią ilość ruchu. Dosyć szybko udało nam się znaleźć odpowiedniego psiaka. Nie mogliśmy się doczekać, aż trafi pod nasz dach.

Dobór legowiska dla dużych psów

legowisko dla dużego psaZdecydowaliśmy się wziąć szczeniaka, jednak wiedzieliśmy, jakiej wielkości będzie on docelowo. Taka informacja znacznie ułatwiła nam zakup paru rzeczy, które uznaliśmy za niezbędne. Na samym początku poza miskami dla czworonoga zdecydowaliśmy się też kupić legowisko dla dużego psa. Oczywiście będzie ono dla naszego pupila obecnie sporo za duże, jednak psiaki szybko rosną. Nie chcieliśmy być zmuszeni do ciągłego zmieniania miejsca do spania, dlatego wzięliśmy pod uwagę to, jak duży nasz pies ostatecznie będzie. Zastanawialiśmy się również nad tym, jakiego rodzaju legowisko wybrać. Najbardziej się nam spodobały dosyć miękkie materace, które sprawiają wrażenie wyjątkowo wygodnych. Chociaż estetyka nie jest w tym przypadku oczywiście najważniejsza, zwróciliśmy również uwagę na kolor legowiska. Dzięki temu taki element umieszczony w salonie doskonale wkomponował się w estetykę wnętrza, stając się jego urozmaiceniem. Mieliśmy nadzieję, że naszemu psu takie miejsce do spania przypadnie do gustu.

Pierwsze momenty w naszym mieszkaniu były dla psa poznawaniem swojego nowego otoczenia. Dosyć szybko wszedł na swoje legowisko. Wydaje mi się, że przypadło mu do gustu, bo chętnie się na nim rozłożył. Cieszę się, że udało nam się znaleźć odpowiedni model, który sprawdzi się nie tylko dla szczeniaka, ale dla dorosłego psa również. Mam nadzieję, że pupilowi będzie się na nim wygodnie spało.