Każda kobieta chce mieć piękne i gęste włosy, lecz nie każda została przez naturę takimi obdarzona. Genetyka to jedno, a codzienna pielęgnacja i dieta, to drugie. Włosy same z siebie nie są piękne, trzeba o nie odpowiednio dbać.

Leczenie wypadających włosów

lekarz od wypadania włosówNa stan naszych kosmków wpływa wiele czynników. Jest to genetyka, czyli dziedziczenie pewnych cech i predyspozycji, tryb życia, dieta i pielęgnacja. Także pogoda i to czy przebywamy w pomieszczeniach klimatyzowanych ma wpływ na ich kondycję. W okresie jesienno – zimowym, większość kobiet się skarży na wypadające włosy i jest to naturalny proces. Jednak jeżeli taki stan trwa dłużej niż dwa, trzy miesiące, to oznacza, że coś się dzieje ze skórą głowy. Tylko lekarz od wypadania włosów jest w stanie trafnie postawić diagnozę i dobrać odpowiednią terapię leczniczą. Gabinety trychologiczne znajdują się w cały kraju i często są połączone z salonami fryzjerskimi. Trycholog za pomocą specjalnej mini kamery, dokładnie bada skórę głowy i strukturę włosów, dzięki czemu może jednoznacznie określić przyczynę takiego stanu. Jeżeli badanie nie okaże się wystarczające, to może on zlecić wykonanie dodatkowych badań z krwi, w celu zbadania ilości kluczowych dla włosów pierwiastków. Przyczyny wypadania włosów są bardzo różne i najczęściej pomaga wielopoziomowe działanie, które opiera się na działaniu wewnątrz i na zewnątrz. Do trychologa udają się najczęściej osoby z zaawansowanym problemem, z którym borykają się już od dłuższego czasu.

Kiedy zauważymy nasilające się wypadanie włosów, to nie warto czekać, tylko jak najszybciej się udać do lekarza od włosów. Szybka reakcja i rozpoczęcie kuracji co po niektórym może uratować czuprynę. Wizyty w gabinecie lekarskim są odpłatne, czyli płacimy za nie z własnej kieszeni.