Warunki pracy w znacznym stopniu definiują typ i rodzaj użytych elementów czy przedmiotów. Warsztat samochodowy jest tutaj dobrym przykładem. Podczas codziennej pracy przedmioty znajdujące się w warsztacie są narażone na ciężkie warunki pracy. Smary, oleje to tylko niektóre czynniki, które mogą wpływać na powłokę czy działanie poszczególnych elementów.

Szafa z przeznaczeniem na narzędzia

szafy metaloweWłaśnie dlatego w serwisach samochodowych należy zawsze stosować sprawdzone rozwiązania, które zapewniają bezpieczne i długotrwałe użytkowanie danych urządzeń. Właśnie dlatego jako materiał poszczególnych przedmiotów przeważnie wykorzystywana jest stal lub metal. Podstawowym wyposażeniem miejsca pracy mechanika są przede wszystkim narzędzia oraz szafy metalowe, które umożliwiają odpowiednie uporządkowanie dostępnego asortymentu. W szafach znajdujących się na terenie warsztatu bardzo często znaleźć można bowiem części zamienne do różnego rodzaju samochodów oraz narzędzia. Warto dodać, że narzędzia z reguły są wykonane ze stali hartowanej co sprawia, że sporo ważą. W związku z tym szafy metalowe powinny posiadać odpowiednią nośność oraz obciążalność statyczną co jest ważnym aspektem podczas ich wyboru. Parametry te są zależne od konstrukcji oraz sposobu rozmieszczenia regałów we wnętrzu szafy. Właściciele warsztatów przeważnie decydują się na wybór szaf, które zapewniają dużą obciążalność statyczną.

Podczas montażu takiej szafy w miejscu docelowym warto zadbać o jej dodatkowe przymocowanie do ściany przy pomocy kątowników. Zwiększa to w znaczącym stopniu bezpieczeństwo takiego rozwiązania. Porządnie przymocowana szafa nie stanowi bowiem najmniejszego zagrożenia dla personelu pracującego w warsztacie. Z zamysłu ma być ona obciążona ciężkimi narzędziami co w przypadku braku solidnego mocowania może stanowić zbędne zagrożenie.