Powstrzymanie oznak starzenia skóry jest możliwe dzięki wolumetrii. Lifting skóry powoduje skorygowanie bądź przywrócenie kształtu twarzy i nadanie jej młodszego wyglądu. Zabieg ten ma za zadanie podnieść owal twarzy, wyrównać kontur i wypełnić zapadnięte policzka. Wolumetria to zabieg wykonywany zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Zalety zabiegu wolumetrii

wolumetria twarzy szczecinZabieg wyrównuje ubytki w objętości twarzy, wypełnia i  uwydatnia kości policzkowe, modeluje i unosi policzki. Do liftingu twarzy używa się specjalnej odmiany usieciowanego kwasu hialuronowego. Preparat ten jest używany w wielu zabiegach kosmetologicznych. Ma właściwości nawilżające, ochronne i odmładzające. Jest używany również do tworzenia produktów do pielęgnacji twarzy takich jak kremy, maseczki, toniki. Jest składnikiem kosmetyków do ciała, balsamów i żeli pod prysznic. Wolumetria jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpieczny, czemu zawdzięcza swoją popularność. Polega on na prowadzeniu pod skórę za pomocą igły lub kaniuli wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Efekty są natychmiastowe i długotrwałe. Metoda ta jest bezbolesna, może powodować jedynie lekkie rozpieranie w tkankach podskórnych. Czasami stosuje się znieczulenie miejscowe, lecz nie jest to konieczne. W wielu gabinetach oferowana jest wolumetria twarzy Szczecin i inne miasta w Polsce to miejsca, gdzie można odmłodzić skórę za pomocą tej metody. 

Lifting twarzy pomaga klientom podwyższyć samoocenę i pozbyć się kompleksów. Przywraca on właściwy kształt twarzy i nadaje jej młodszego wyglądu. Spłyca zmarszczki, nawilża skórę i rozjaśnia cerę. Podczas zabiegu wykorzystuje się kwas hialuronowy. Jest on bezpieczny ponieważ naturalnie występuje w naszej skórze. Jego poziom zmniejsza się wraz z wiekiem. Substancję te wykorzystuje się także do korekty kształtu nosa, ust i kości policzkowych.