Najważniejszą rzeczą dla każdego człowieka jest jego zdrowie i dobre samopoczucie. Staramy się więc dbać o nie, prowadzimy zdrowy styl życia, systematycznie zgłaszamy się na konsultacje lekarskie. Interesuje się różnymi nowościami z dziedziny profilaktyki zdrowotnej, chętnie też bierzemy udział w różnego rodzaju projektach mających na celu wczesną diagnostykę.

Sprzęt ratujący życie i zdrowie człowieka

KardiomonitoryNiestety, nie zawsze to wystarcza aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Zdarza się, że dopadną nas jakieś dolegliwości i konieczna jest odpowiednia diagnostyka oraz skuteczne leczenie. Dzisiejsza medycyna stoi na bardzo wysokim poziomie, dysponujemy wykształconymi specjalistami oraz nowoczesnym sprzętem diagnostycznym. Najlepiej w tym celu sprawdzają się kardiomonitory. Są to urządzenia monitorujące funkcje życiowe organizmu. Mogą być stacjonarne lub przenośne. Stanowią podstawowe wyposażenie oddziałów szpitalnych, ale spotkamy je również w poradniach oraz ratownictwie medycznym. Dzięki zamontowanym modułom ekg monitorują pracę serca i umożliwiają jego diagnostykę. Mierzą częstotliwość oddechów, w razie pogorszenia stanu zdrowia informują o bezdechu.Poza parametrami takimi jak puls i ciśnienie kontrolują wysycenie krwi dwutlenkiem węgla. Jak więc widzimy są to wszechstronne urządzenia diagnostyczne bez których trudno byłoby się obyć służbom medycznym.

Sprzęt ratujący życie stanowi podstawowe wyposażenie wszystkich oddziałów, poradni oraz karetek pogotowia. Od jego stanu i sprawności może zależeć ludzkie zdrowie a nawet życia. Szczególnie kardiomonitory są niezbędne i wykorzystywane w wielu okolicznościach. Podłączony pod nie pacjent ma bez przerwy monitorowane funkcje życiowe co ułatwia jego diagnostykę oraz leczenie.