Koronawirus to niewidzialne, ale śmiertelne zagrożenie, zwłaszcza dla osób w wieku senioralnym. Toteż warto się zastanowić w jaki sposób możemy pomóc im, ale także sobie. A najlepszym na to sposobem jest systematyczna dezynfekcja.

Ile kosztuje odkażanie pomieszczeń?

dezynfekcja pomieszczeńBy pozbyć się wirusów, bakterii, alergenów, pleśni, wolnych rodników, a także grzybów, należy mieć na względzie, że stosowanie tradycyjnych środków czystości ich nie wyeliminuje. Bowiem do walki z nimi trzeba czegoś znacznie mocniejszego, czegoś co wyeliminuje zagrożenie nie tylko z powierzchni, ale i z powietrza. Najpopularniejszymi metodami dezynfekcji, znajdującymi zastosowanie na skalę komercyjną są: ozonowanie oraz zamgławianie. Zarówno pierwsza, jak i druga metodą mogą pochwalić się niezwykle wysokim współczynnikiem skuteczności, wynoszącym 99,9%. Można je bezpiecznie stosować i nie jest konieczne wynoszenie z pomieszczeń mebli, elektroniki, czy też innych elementów wyposażenia. Nadto, nie trzeba ich opuszczać na dłużej niż kilkadziesiąt minut, albowiem tyle trwają te zabiegi odkażające. Dezynfekcja pomieszczeń nie jest usługą drogą, ale jej koszt jest tak naprawdę zależny od kilku czynników. Wliczyć do nich należy czas pracy ekipy odkażającej, metraż dezynfekowanej powierzchni, jak też rodzaj zastosowanej metody. Zamgławianie jest bowiem nieco droższe od ozonowania, toteż decyduje się na nie nieco mniej klientów. Warto podkreślić, że zarówno jedna, jak i druga metoda jest w ofercie większości firm odkażających.

Każdy z nas, w dobie zarazy, powinien zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także osób sobie bliskich. Wydawałoby się, że dezynfekcja to niewiele, jednak nic z tych rzeczy, bowiem takie zabiegi mogą uratować nie tylko zdrowie, ale także życie.