Każdy przedsiębiorca, którzy prowadzi handel spożywczy w tradycyjny, stacjonarny sposób, może spróbować poszerzyć swoją działalność o sprzedaż samoobsługową. Do tego celu wykorzystywane są automaty vendingowe, które nie wymagają zatrudniania sprzedawcy. 

Rodzaje maszyn firmy Necta 

produkcja automatów nectaSzukając maszyny vendingowej, przedsiębiorcy natrafią na kilku producentów na polskim rynku. Produkują oni podobne urządzenia, ale różnią się one jakością. Obecnie najlepszą jest firma Necta, ponieważ posiada ona szeroki wybór maszyn dostosowanych do sprzedaży różnych produktów spożywczych i nie tylko. Produkcja automatów Necta jest prowadzona w kraju i zagranicą, ponieważ są one dostępne na wielu rynkach. Ich jakość doceniają nie tylko właściciele, ale także klienci, ponieważ ich obsługa jest bardzo prosta. W swojej ofercie firma Necta posiada automaty do sprzedaży gorących napojów takich jak kawa, herbata, czy czekolada, automaty mieszane, czyli takie, w których można kupić słodkie i słone przekąski razem z napojami w butelkach i puszkach. Ponadto znajdziemy też maszyny z wbudowanymi agregatami chłodniczymi, dzięki czemu można w nich sprzedawać świeże produkty z krótką datą ważności, lub nawet lody. Nowością, która dopiero wchodzi na nasz rynek, są automaty przeznaczone do sprzedaży leków wydawanych bez recepty i artykułów higienicznych. Jak widać wybór jest duży, więc przedsiębiorcy mogą je dostosować do swoich potrzeb. Ich cena kształtuje się na poziomie około kilkunastu tysięcy złotych, ale można je także wynająć. 

Automaty Necta możemy kupić bezpośrednio u producenta, lub u jednego z wielu pośredników, którzy oferują także możliwość wydzierżawienia sprzętu. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy przedsiębiorca na dowolny okres.