Najlepsze płyty żeliwne

Kupiliśmy sobie z mężem wymarzony domek nad jeziorem. To było nasze marzenie spędzać wolny czas i odpoczywać nad jeziorkiem, w każdej chwili gdy mieliśmy na to ochotę. Własny domek dawał nam taką wolność. Musimy go urządzić we własnym stylu, kupić meble, potrzebny sprzęt do kuchni. Kuchnia jest dla nas bardzo ważna bo obije z mężem kochamy gotować.

Wybór płyty grzewczej do domku nad jeziorem

płyty żeliwneSprzęt do kuchni mieliśmy już prawie kupiony, pozostał nam piec. Nie mogliśmy jednak się zdecydować czy kupić elektryczny czy gazowy. Poprosiliśmy o radę fachowców w sklepie ze sprzętem AGD. Powiedzieli nam, że najlepsze są płyty żeliwne, które są idealne do przygotowywania różnorakich dań. Płaska strona płyty żeliwnej jest idealna do przygotowywania delikatnych ryb, owoców morza, naleśników, placków ziemniaczanych czy jajek. Prążkowana powierzchnia płyty żeliwnej świetnie nadaje się do grillowania mięs, warzyw, na których chcemy uzyskać  fajne prążkowanie. Zdecydowaliśmy się na zakup takiej płyty do naszej weekendowej kuchni. Żeliwo oprócz świetnego wyglądu zatrzymuje ciepło przez długi czas, dzięki czemu jedzenie wolniej stygnie. Byliśmy z z mężem bardzo zadowoleni z zakupu. Gotowanie na żeliwnej płycie było wielką przyjemnością. Powierzchnia płyty żeliwnej świetnie nadaje się do grillowania mięs i warzyw, delikatnych ryb, owoców morza, czy jajek. Mogliśmy gotować na niej wszystko.

Dzięki płytom żeliwnym nasze potrawy będą prawidłowo przypieczenie zarówno mięsa, jak i warzywa, tak by zachwycały smakiem i odpowiednim wyczuciem przypraw. Płyty te stają się coraz bardziej popularne. Płyty żeliwne są odporne z na uszkodzenia, przez co służą wiernie przez lata. Moim zdaniem są one rewelacyjne. Polecam je wszystkim, którzy lubią gotować.