Razem z oddziałem korzystamy z usług najróżniejszych strzelnic w całym kraju. W ten sposób zapoznajemy się nie tylko z odmiennymi miejscami w jakich można szlifować umiejętności, ale również z odmiennymi warunkami treningu. W niektórych strzelnicach da się bowiem ćwiczyć strzelanie na powietrzu o wiele łatwiej niż w innych. 

Profesjonalna strzelnica dla mundurowych

strzelnica korneInne strzelnice natomiast oferują możliwość ćwiczenia na najnowocześniejszych urządzeniach i celach, jakie tylko są dostępne na rynku. Rzadko która strzelnica oferuje jednak możliwość kompleksowego treningu, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Jednym z takich obiektów jest strzelnica Korne, niedaleko Gdańska. Jest to jedna z najlepszych strzelnic na jakich mieliśmy okazję trenować, a jej jedynym mankamentem jest odległość od najbliższego dużego miasta. Położenie strzelnicy jest jednak kwestią bezpieczeństwa, gdyż każdy obiekt tego rodzaju najlepiej ulokować z dala od skupisk ludzkich, gdzie łatwo o wypadki podczas ćwiczeń. Strzelnica ta przygotowana jest do treningu umiejętności strzeleckich w każdych warunkach, i posiada zarówno tory na otwartym powietrzu, jak i zamknięte tory strzeleckie w pomieszczeniach. Wewnętrzne tory są bardzo zróżnicowane, i pozwalają zarówno na strzelanie do statycznego celu, jak i do celu ruchomego.

Zewnętrzne tory, natomiast, są przygotowane tak by umożliwiać trening każdej dyscypliny strzeleckiej, zarówno sportowej jak i profesjonalnej. Można tam ćwiczyć strzelanie do celów ruchomych, poruszających się z dużą prędkością, statyczne strzelanie na daleki dystans czy nawet dynamiczne strzelanie podczas ruchu. Jest to bardzo nowoczesny obiekt, uczęszczany zarówno przez mundurowych jak i cywilnych miłośników broni palnej, i równie polecany.