Nie da się ukryć, że medycyna naturalna potrafi nas bardzo pozytywnie zaskakiwać. Wciąż jest w niej bardzo dużo do odkrycia i ciągle prowadzone są najróżniejsze badania mające na celu potwierdzenie wpływu różnych naturalnych preparatów na nasze organizm. Doskonałym przykładem takiej rośliny, nad którą ostatnimi czasy mocno się skupiano jest konopia przemysłowa oraz wersja indyjska.

Sprawdzone nasiona konopii

nasiona konopi cenaKonopie siewne są roślinami, które w naszym kraju były niegdyś bardzo często uprawiane. Na skutek wojny medialnej dotyczącej konopii indyjskich doszło do deprecjonowania konopii siewnych, którym można powiedzieć, że dostało się za darmo. Rośliny te nie są uznawane za nielegalne ponieważ w ich składzie nie znajdziemy nawet procenta THC, który jest składnikiem psychoaktywnym. Konopie siewne uprawiano niegdyś głównie z racji właściwości prozdrowotnych. Rośliny te doskonale sprawdzały się również w kuchni gdzie były wykorzystywane między innymi do produkcji oleju. Obecnie znów zaczyna rosnąć popularność tych roślin. Jeśli chodzi o nasiona konopi cena jest dość trudna do podania ponieważ sporo zależy od gatunku tychże roślin. Z konopii siewnych wytwarzany jest obecnie bardzo drogocenny olejek CBD. Ma on niezwykłe działanie prozdrowotne. Olej ten wpływa doskonale zarówno na usprawnienie naszego układu immunologicznego jak również nerwowego. Łagodzi skutki stresu oraz wpływa na łatwiejsze zasypianie.

Produkty konopne z każdym dniem zaczynają być coraz bardziej doceniane. Od wielu już lat prowadzone są również badania mające na celu udowodnienie wpływu olejków konopnych na leczenie nowotworów. Konopie siewne zawierają w swoich liściach i kwiatach bardzo dużo antyoksydantów. Dzięki nim dochodzi do łatwiejszego lokalizowania i uśmiercania komórek nowotworowych.