Zaczęłam używać nowych kremów, gdy tylko mój stan cery pogorszył się, po ostatnim kremie wątpliwego składu z drogerii. Poczytałam trochę o tym, jaki powinien być odpowiedni krem, w zależności od wieku, oraz od potrzeb skóry. Stałam się takim drobnym ekspertem w tej dziedzinie, przez te moje problemy ze skórą. No ale to dobrze, bo dzięki temu wiem, co kupować, by moja cera była zdrowa i promienna.

Aloesowe kremy dobre na wszystko

kosmetyki aloesPostanowiłam, że teraz będę musiała nabyć porządne kosmetyki, które będą potrafiły uporać się z moją problematyczną cerą. Wybrałam kosmetyki aloes, które poleciła mi moja przyjaciółka. Ona już od dłuższego czasu ich stosuje. Wybrałam sobie żel do mycia twarzy, ponieważ lubię delikatne kosmetyki, a nie jakieś sztuczne z dodatkami detergentów. Zawsze podrażniały mi skórę zwykłe kosmetyki, a z wiekiem moja cera stała się jeszcze bardziej wrażliwa. Czasami pół godziny łzawiły mi oczy po użyciu jakiegoś mleczka do demakijażu. No i przede wszystkim bardzo ważne są kremy. Aloes ma tyle właściwości, że wygrywa nawet z kremami z najwyższych kosmetycznych półek. Można powiedzieć, że jest to krem luksusowy, który pomoże na wiele problemów.Przede wszystkim, pomaga też zmniejszyć stany zapalne. Pamiętam, jak moja mama kiedyś robiła mi okłady z aloesu w dzieciństwie. Jak widać, jej metody nie zawodziły, skoro wiele lat później nawet, ludzie zaczęli robić z nich kosmetyki. Wiedziałam, że jak mama czegoś używała, to na pewno będzie to dobre.

Już nie boję się o mój proces starzenia. Dzięki nowym kosmetykom i wspaniałemu kremowi, na pewno uda mi się zniwelować pierwsze zmarszczki i zapobiec powstawaniu nowym. Skóra jest idealnie nawilżona po użyciu kremu i uwielbiam ją, bo jest bardzo miła w dotyku, jak u niemowlęcia.