Nawożenie storczyka za pomocą patyczków

Storczyki to wymagające kwiaty, którym trzeba poświęcić sporo uwagi. Ich piękny wygląd jednak powoduje, że warto im się poświęcić. Są różne sposoby pielęgnacji, jednakże każda z nich wymaga obecności nawozu przeznaczonego właśnie dla tego rodzaju kwiatów. 

Jak nawozić storczyka? 

pałeczki nawozowe do storczykówStorczyki mają duże zapotrzebowanie na nawożenie. Uprawia się je w niewielkim podłożu, dlatego muszą być odpowiednio zasilone. Muszą to być preparaty wyłącznie dla tej grupy kwiatów, ponieważ inne nie dadzą tylu właściwości odżywczych tym kwiatom. Na rynku można dostać wiele nawozów, które są dedykowane właśnie dla nich. Storczyki nawozi się w okresie wegetacji, czyli od kwietnia do września. Nie stosuje się ich w innych miesiącach, gdy roślina jest w stanie spoczynku i nie pobiera swojego pokarmu. Zanim jednak rozpoczniemy nawożenie, zastanówmy się, jaki gatunek storczyka posidamy, ponieważ możemy nie spełnić jego potrzeb. Nawozy płynne powinno się dawkować do dwóch razy w tygodniu, aplikator należy natomiast stosować do trzech razy w sezonie. Na rynku istnieją też spraye do liści, które należy użyć raz w tygodniu, a pałeczki nawozowe do storczyków stosuje się raz na dwa miesiące. Istnieją także nawozy w żelu oraz nawozy całoroczne. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz tego, w jaki sposób lubimy dbać o nasze rośliny. Na rynku pojawiły się także ekologiczne nawozy dla pasjonatów recyklingu oraz zdrowego stylu życia, którzy nie chcą przyczyniać się do pogorszenia stanu na naszej planecie, a także wolą, by ich kwiaty były bogate wyłącznie w naturalne składniki. 

Chcąc zapewnić swojemu storczykowi wszystko to, czego on potrzebuje, warto zadbać o jak najlepsze nawożenie. Sklepy ogrodnicze prześcigają się w proponowaniu coraz to lepszych nawozów dla naszych kwiatów, dlatego mamy ogromny wybór pielęgnacyjny.