Każdy człowiek ma jakieś swoje hobby lub pasje. Niektórzy zbierają znaczki inni biegają maratony, a ja zwiedzam stare i opuszczone fabryki. Tak wiem, brzmi to trochę strasznie, jednak nic na świecie nie fascynuje mnie tak samo. Odpowiednie przygotowanie i wiedza na temat danego miejsca z reguły pozwalają mi przygotować się na wszelkie niebezpieczeństwa.

Niektórzy mają niebezpieczne pasje, a ja jestem jedną z takich osób

rodzielnicaNiektórym może wydawać się dziwne, że lubię patrzeć na stare rozdzielnice średniego napięcia czy stacje transformatorowe. Jednak dla mnie mają swój urok, czar którym przyciągają moją uwagę. Ciężko mi to opisać ale na pewno znajdę jakieś porównanie. Jak patrze na taką starą rozdzielnice niskiego napięcia to czuje się tak jak zapalony piłkarz widzący najnowszą piłkę nożną. Albo w sumie bardziej trafny byłby tancerz patrzący na najnowsze jordany w firmowym sklepie. Jest w tym coś co cie fascynuje, co chciałbyś mieć przy sobie i przebywać w takim otoczeniu. Jednak muszę pamiętać, że poruszanie się po nadszarpniętym zębem czasu terenie starych fabryk, może być niebezpieczne. Nigdy nie wiadomo czego się dotknie albo czy nie wpadnie się w jakąś dziurę. Czasami można znaleźć rzeczy które nawet po wielu latach mogą zagrozić życiu. Zdarza się, że na przykład stare baterie kondensatorów nadal mają w sobie resztki napięcia i przy dotknięciu może śmiertelnie porazić. Dlatego zawsze warto wyposażyć się w profesjonalną latarkę żeby uważnie zbadać obiekt zanim się go dotknie. Również zapadająca podłoga może być niebezpieczna. Wizja upadku kilka pięter w dół nie jest zbyt przyjemna, szczególnie, że nie mamy pojęcia co będzie na dole. Dlatego uprząż i lina asekuracyjna są obowiązkowe w każdym ekwipunku.

Nie raz zdarzyło się, ze taki właśnie sprzęt uratował mi życie. Ważne również żeby nie chodzić samemu na takie wyprawy. We dwóch nie dość, że zawsze raźniej, to bezpiecznej. Wspólna asekuracja i ostrzeganie się jest kluczowe aby wyjść bez szwanku z takiej wycieczki. Również kwestia wezwania karetki jest wtedy łatwiejsza.