W ostatni piątek wraz ze znajomymi, wybraliśmy się do kina, na najnowszy film twórców Marvella. Jako zagorzali fani komiksów nie mogliśmy się doczekać rozpoczęcia filmu. Zaopatrzeni w zestaw małego Iron mana (stworzony specjalnie na potrzeby seansu) – duży popcorn, dużą colę i maskę – wybraliśmy się do sali nr 2.

Gdy zapalą się nowoczesne lampy podłogowe

lampy podłogowe nowoczesneUsiedliśmy na swoich miejscach w rzędzie F, miejsca od 15 do 20, z napięciem czekaliśmy na rozpoczęcie seansu. Niestety chwilę po rozpoczęciu filmu, światła zostały włączone, lampy podłogowe zamontowane na schodach rozświetliły się, a obsługa kina poinformowała nas, że musimy opuścić salę, ze względu na zagrożenie terrorystyczne. Ktoś telefonicznie poinformował policję o bombie, zamontowanej na terenie kina. Rozgniewani, ewakuowaliśmy się, mijając przy wyjściu strażaków oraz grupę antyterrorystyczną, sprawdzającą lampy ogrodowe, otaczające teren kina. Nie zostało nam nic innego jak obejść się smakiem i spróbować obejrzeć film w innym terminie – a już na pewno – w innym kinie. Aby poprawić sobie humor w ten, bądź co bądź, nieudany dzień – postanowiliśmy przejść się na spacer, a później do naszej ulubionej komiksowni w centrum miasta. Po około 3 km spacerze i masy czarnego humoru o obecnych terrorystach, zawitaliśmy na jej próg. Już z zewnątrz prezentowała się świetnie. Lampy podłogowe nowoczesne, które rzucały światło na wystawione w witrynie komiksy, rozświetlały zaległy w uliczce mrok.

I choć nie zobaczyliśmy dzisiaj długo oczekiwanego filmu, widząc taki obrazek, zapomnieliśmy o całym rozczarowaniu i gniewie. Wiedzieliśmy, że ten wieczór się uda – zresztą, co może się nie udać, z dobrym komiksem w dłoniach.