Z każdym rokiem przybywa osób, które decydują się na zakup gruntu i wybudowanie domu, niż wynajmowanie mieszkania. To zdecydowanie przyszłościowe rozwiązanie, które w perspektywie czasu jest bardziej korzystne z wielu względów.

Jaka może być działka budowlana?

działki budowlane na sprzedaż niedaleko kołobrzeguZgodnie z polskim prawem budowlanym, dom jednorodzinny może postawić tylko na działce budowlanej, ponieważ posiada ona odpowiednią powierzchnię, cechy geometryczne i dostęp do drogi publicznej. Ponadto taka działka ma odpowiednie zapisy w dokumentacji, które pozwalają na wykonanie na niej zabudowań. Działki budowlane na sprzedaż niedaleko Kołobrzegu są bardzo atrakcyjne i dostępne w nico niższych cenach niż w centrum kurortu nadmorskiego. W sprzedaży możemy znaleźć grunty uzbrojone, nieuzbrojone lub minimalnie uzbrojone, które będą się między sobą znacznie różniły ceną. Mówiąc o uzbrojeniu, mamy na myśli fizyczne wykonanie instalacji energii elektrycznej, wodnej, gazowej i kanalizacyjnej. Dzięki takim instalacjom, można zacząć prace budowlane niemalże od razu po uzyskanej zgodzie z urzędu. Jednak są też właściciele, którzy z przyczyn bezpieczeństwa nie chcą korzystać z gazu, zatem w ich przypadku bez sensu jest kupować taką działkę, bo jest najdroższa ze wszystkich. Lepiej zainwestować w działkę budowlaną z minimalnym uzbrojeniem, czyli posiadającą tylko podłączenie instalacji energii elektrycznej i wodnej. Reszta mediów zostaje w gestii nowego właściciela. Zamiast kanalizacji, na działce może być prywatne szambo.

Na działce budowlanej w dowolnej lokalizacji można postawić dom jednorodzinny, osiedle mieszkaniowe, obiekty handlowe czy budynki pożytku publicznego. Jest to zależne od przeznaczenia działki i jej kategorii. Budowlane jako jedyne mają też dostęp do drogi publicznej.