Beton w ostatnich latach nie jest już synonimem czegoś ociężałego lub kogoś zatwardziałego. Znajdując nowe zastosowania myślenie o nim zaprząta głowę wielu inwestorów. Wielu chce go mieć na ścianach pod postacią płyt betonowych. Ale beton we wnętrzach obległ nie tylko ściany. Płoży się po podłogach i zalega jako przedmioty użytkowe. Słowo beton nabiera bardzo pozytywnego znaczenia. Będzie ono jeszcze lepsze jeśli poznamy właściwości płyt betonowych na ściany.

Wybitne właściwości fizyczne i chemiczne betonu

ognioodporne płyty betonowe na ścianęNie jest przypadkiem, że beton znalazł miejsce w naszych domach. Jest materiałem tanim w produkcji, a surowce do jego wytwarzania są powszechnie dostępne. Przy niskich kosztach produkcji posiada niesamowite właściwości fizyczne i chemiczne. Płyty na ściany z niego wykonane są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Niewiele jest środków chemicznych, które mogą im zagrozić szczególnie we wnętrzu domu. Są odporne na wilgoć po odpowiednim zaimpregnowaniu lub przejściu odpowiedniego procesu technologicznego. Bardzo ważną cechą jest ich niepalność. Ognioodporne płyty betonowe na ścianę powstają z mieszanki cementu i innych komponentów. Wszystkie składniki są niepalne i ognioodporne. Płyty GRC są wzmacniane włóknami szklanymi, które nie stanowią pożywki dla ognia. Płyty betonowe na ścianę mogą być też pokryte dodatkowo ognioodpornym impregnatem. Można je wtedy montować na obudowach kominków i pieców. Z punktu widzenia ochrony domostw przed ogniem płyty betonowe to idealne rozwiązanie.

Płyty betonowe na ściany to nie to samo co płyty betonowe ogniotrwałe choć skład jest bardzo podobny.Płyty ogniotrwałe są produkowane do wykładania wnętrz pieców. Są tam narażone na długotrwałe działanie bardzo wysokich temperatur i mimo to nie ulegają zniszczeniu. Beton na ściany to mieszanka bardzo podobna i dlatego można być pewnym, że nie ulegnie zapaleniu.