Zazwyczaj wydaje się nam, że ekskluzywność danego produktu wiąże się przede wszystkim z jego wysoką ceną, a jeśli jest to produkt zaliczany do biżuterii – jak zegarek na rękę – dodać do kwestii ekskluzywności należy pewnie też kruszec, z którego jest wykonany i wszelkie kamienie szlachetne, którymi został on urozmaicony. Nie jest to jednak zawsze podstawą ekskluzywności.

Zegarek ekskluzywny, czyli jaki?

ekskluzywne drewniane zegarki męskieJeśli chodzi o produkty ekskluzywne, w naszym przypadku wspominane zegarki na rękę, często kwestia ta dotyczy nie ceny, nie drogocennych kruszców, ale dostępności danego produktu i jego nieszablonowości. Jeśli dane zegarki dostarcza zaledwie jeden lub dwóch producentów, a ich ilość jest ograniczona, np. dostępnością materiału, z którego są one wykonywane, możemy z pewnością powiedzieć, że zaliczają się one do zegarków ekskluzywnych. Z tego też powodu mówimy o tym, że istnieją ekskluzywne drewniane zegarki męskie. Po pierwsze, ich ekskluzywność opiera się na niewielkiej liczbie producentów zajmujących się produkowaniem zegarków z drewna. Po drugie zaś, niektóre z zegarków produkowane są ze specjalnego typu drewna, np. pochodzącego z drzewa wyłowionego z rzeki, które przeleżało w wodzie kilkadziesiąt lat, a swoją historią sięga jeszcze dalej. Na pewno dookoła drewna tego typu, a także zegarka, który zostanie z niego wyprodukowany, będziemy w stanie opowiadać interesujące historie dotyczące jego pochodzenia, co jednocześnie sprawi, że prestiż samego zegarka zdecydowanie wzrośnie.

Niewątpliwie zegarki drewniane są typem produktów, których nie jesteśmy w stanie zaliczyć jeszcze do produktów standardowych, więc będą one tak czy inaczej budziły zdziwienie i zaciekawienie naszego otoczenia. Wśród nich dodatkowo znajdziemy zegarki, które mają swoją niesamowitą historię i te właśnie zegarki, nazwiemy zegarkami ekskluzywnymi.