Filtr jest podstawą sprawnie działającego urządzenia wentylacyjnego. Jego rodzajów jest mnóstwo, ale nie każdy pasuje do konkretnego urządzenia. Wybór odpowiedniego jest bardzo ważną kwestią, na którą trzeba poświęcić trochę czasu. Wśród wielu typów filtrów, kasetowy jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych.

Kilka słów o filtrach kasetowych

filtry kasetoweKasetowe filtry wykonane są z ramy z ocynkowanej stali, z tworzywa sztucznego lub z kartonu – zwykłego albo odpowiednio zabezpieczonego przed wilgocią. Produkowane są w wielu wymiarach i z wielu materiałów o progresywnej strukturze, która znacząco wpływa na wzrost skuteczności filtracji. Filtry kasetowe można dostać w rozkręcanej ramie, dzięki której możliwa jest wymiana pakietu odpylającego za każdym razem, gdy zachodzi taka konieczność. Producenci oferują takie filtry w wielu rodzajach, które pasować będą do danego urządzenia i zapewnią prawidłową filtrację przepływającego powietrza. Wyróżnić możemy przykładowo filtr kasetowy panelowy, który z kolei dzieli się na kilka poszczególnych typów. Typ CG używany jest w instalacjach nawiewu i rozprowadzania powietrza w kabinach do malowania natryskowego oraz do suszenia w przemyśle motoryzacyjnym, chemicznym czy farmaceutycznym. Z kolei filtr z serii FKF przeznaczony jest do pracy w klimakonwektorach, gdyż jest lekki i łatwy w użyciu. Jednorazowy, mocny i ekonomiczny filtr do ogólnego przeznaczenia stanowi typ FKP, a FKZ jest używany we wszystkich systemach wentylacyjnych jako filtr wstępny, który przedłuża trwałość użytkową filtrów wszelkiej skuteczności.

Stosowanie odpowiednich filtrów to nie tylko zapewnienie prawidłowego przepływu powietrza i dostępu do tego oczyszczonego z wszelkich zanieczyszczeń, ale i przedłużenie działalności całego systemu wentylacyjnego. Aby mieć gwarancję najwyższej jakości i trwałe działanie na lata najlepszym wyborem będzie filtr z rodziny kasetowych.