W moim gospodarstwie rolnym ostatnio dużo się działo. Dokupiłam sporą działkę, więc pole było większe. Planowałam posadzić na nim warzywa, a do tej pory miałam tylko zboże. Wymieniłam także niektóre maszyny na nowsze, bo stare już ledwo działały. Myślałam, że mogę bez przeszkód zająć się obrabianiem pola.

Wymiana części w pługu

części do pługówNiestety, mój pług przestał działać. Dało się nim wyjechać w pole, jednak po powrocie do stodoły w którym go trzymam coś zaczęło w nim rzęzić, stukać, a on sam w końcu stanął i nie dało się go ruszyć. Wszelkie ,,domowe” próby naprawy spełzły na niczym. Musiałam wezwać profesjonalnego mechanika, by mi powiedział co jest nie tak z pługiem. On popatrzył, testował, coś tam rozkręcił. Powiedział, że niezbędne będą dwie nowe części do pługów. Na szczęście nie było to nic poważnego, a części nie będą drogie. W dodatku to były dosyć popularne części, zatem mogłam je od razu kupić na miejscu w sklepie z maszynami rolniczymi. To mnie ucieszyło, bo nie chciałam mieć przestojów w pracy. Poprosiłam mechanika by od razu zamówił dla mnie części i umówiłam się z nim dwa dni później by przyszedł i mi je wymienił. W międzyczasie zajęłam się innymi sprawami na gospodarce, które nie wymagały użycia pługów. Dobrze, że przynajmniej przesyłka z cześciami przyszła na czas, a mechanik także zjawił się o czasie. Szybko zabrał się do roboty i już po godzinie mój pług był gotowy do uzytkowania. Sprawdziłam, wszystko w nim działało jak należy. To mnie bardzo cieszyło.

Nowe części do pługa były stosunkowo tanie i łatwo było je wymienić. Teraz mam komplet w pełni sprawnych maszyn rolniczych, więc mam pewnośc, że do końca sezonu zbiorów nic mnie nie zaskoczy i będę mogła zajmować się polem bez przeszkód i przestojów w pracy na roli.