Najlepszym materiałem konstrukcyjnym i konstrukcyjno – izolacyjnym w nowoczesnym budownictwie halowym są płyty warstwowe w formie zwartych i wytrzymałych modułów. Są one wykorzystywane nie tylko w budownictwie obiektów wielkopowierzchniowych. Są świetnym materiałem do budowy garaży, chłodni i mroźni zarówno stacjonarnych jak i samochodowych. 

Różnorodne płyty warstwowe

budowa hali z płyty warstwowejObecnie budowa hali z płyty warstwowej jest standardem zapewniającym szybkie, bardzo sprawne i stosunkowo tanie wznoszenie obiektów. Płyty warstwowe to przemyślane zestawienie dwóch komponentów tworzących moduł bardzo wysokich walorach izolacji cieplnej i akustycznej. Są to również moduły o bardzo dużej trwałości, a wynika to z użycia świetnej jakości nierdzewnych blach stalowych i nierdzewnych specjalnie zabezpieczonych przed agresywnym czynnikami środowiska zewnętrznego. Blachy stanowią okładziny zewnętrzne pomiędzy, którymi umieszcza się rdzeń wykonany z warstwy izolacyjnej wykonanej z wełny mineralnej, styropianu lub pianek poliuretanowych. Najbardziej odporne i posiadające najwyższe parametry izolacji są płyty z rdzeniem wykonanym właśnie ze wspomnianych pianek. Producenci oferują moduły z płyt warstwowych zapewniające szybki i trwały montaż oraz najwyższą klasę połączeń płyt. Wykonanie w bocznych krawędziach płyt tzw. zamków typu pióro – wpust blokuje możliwość powstania mostków termicznych między środowiskiem hali, a światem zewnętrznym. Płyty produkuje się w różnych grubościach oraz z wykorzystaniem blach o różnych profilach w zależności od zastosowania.

Płyty warstwowe do budowy różnorodnych obiektów wytwarza się w kilku podstawowych wersjach zależnych od zastosowania. Wykorzystując okładziny z blachy trapezowej lub falistej wykonuje się świetne pokrycia dachowe zaś płyta warstwowa z gładką blachą jest stosowana do budowy ścian wewnętrznych i zewnętrznych oraz sufitów. Więcej na temat płyt warstwowych można dowiedzieć się na stronach internetowych producentów.