Gdy mówimy o konieczności wykonania izolacji cieplnej, zazwyczaj mamy na myśli popularny styropian lub wełnę mineralną. Na rynku istnieją jednak nowsze i jak się okazuje bardziej wydajne metody ocieplenia

, które powoli zyskują na popularności. Popularny natrysk ma tak dużo zalet, że nie sposób go pominąć rozważając izolację w naszym domu.

Polecane polimoczniki do izolacji natryskowej

polecany polimocznikIzolowanie ścian, czy też połaci dachowych można wykonać za pomocą natrysku z pistoletu. Wykorzystuje się wtedy specjalny środek, taki jak polimocznik, którego właściwości izolacyjne są bardzo wysokie. Forma jego rozprowadzania, to prawdziwy majstersztyk, jeśli chodzi o jakość wykonania. Dobry jakościowo i polecany polimocznik ma taką konsystencję, że można go bez problemu rozprowadzić natryskowo za pomocą pistoletu. Ma to taką zaletę, że natrysk trafia w każdą szczelinę i dzięki temu nie ma przypadku mostka cieplnego. Rozprowadzając polimocznik pomiędzy krokwiami, mamy pewność, że będzie on mocno do nich przylegał, a nie jak w przypadku styropianu, nie przylegał w cale. Neutralizuje to praktycznie mostki cieplne do poziomu tylko tych zaprojektowanych, a nie generuje praktycznie żadnych nieprzewidzianych, które mogą wystąpić nawet w przypadku wełny mineralne. Poprawne rozprowadzenie pianki, która po pewnym czasie stwardnieje tworzy ładną i równą powłokę, która stanowi doskonały izolator. Pianka jest odporna na wszelkie warunki i spełnia wymagania ochrony pożarowej.

Coraz więcej osób interesuje się pianką do natrysku, gdyż doskonale nanosi się ją także po wybudowaniu budynku. Jeśli ktoś ma stary strych, gdzie nie było izolacji to położenie jej za pomocą natrysku jest najlepszym rozwiązaniem. Można dzięki temu w bardzo tani sposób uzyskać warstwę izolacyjną i oszczędzić sporo na robociźnie.