Obecnie coraz więcej osób lubuje się w nowoczesnym stylu aranżacyjnym. W związku z tym producenci chcąc dostosować się do wymagań konsumentów, głowią się nad wymyślaniem co nowych mebli ogrodowych. W różnych sklepach możemy zauważyć podobne rozwiązania, które łączy jedna rzecz – nowoczesny design.

Krzesło ogrodowe ze stali nierdzewnej

krzesło ogrodoweJednak co oznacza to w praktyce, jak właściwie wyglądają nowoczesne meble i czym powinny się charakteryzować? Przede wszystkim rozwiązania nowoczesne od tradycyjnych odróżnia podstawowy materiał z którego wykonuje się meble. Głównie jest to metal chromowany czy niklowany lub stal nierdzewna. Jest to zdecydowanie również praktyczne rozwiązanie gdyż nowoczesne krzesło ogrodowe ze stali nierdzewnej z pewnością znacznie dłużej nam posłuży niż te typowe drewniane, które na skutek czynników atmosferycznych po parę latach nieodpowiedniej konserwacji wygląda po prostu mało atrakcyjnie. Poza tym z pewnością meble wykonane ze stali są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Funkcjonalne rozwiązania również prezentuje stół nowoczesny. Zwykle teraz są one rozkładane, tak aby na co dzień nie zajmowały dużo miejsca, ale w razie potrzeby mogły być większe. To co cechuje styl nowoczesny to przede wszystkim minimalizm w związku z tym mała architektura ogrodowa powinna być jak najprostsza, tradycyjne altany z drewna zastępowane są namiotami ogrodowymi. Natomiast niegdyś popularne płytki na taras wypierane są przez znacznie praktyczniejsze deski kompozytowe.

Podsumowując meble w nowoczesnym stylu powinny być minimalistyczne, proste, a zarazem funkcjonalne. Chcąc mieć taras urządzony w współczesnym stylu musimy zrezygnować z wszelkich zbędnych ozdobników. Dekorację zazwyczaj są proste i jednobarwne.