Każdy właściciel samochodu chciałby, aby jego pojazd jak najdłużej wyglądał jak nowy. To nie tylko kwestia estetyki, ale także wysokiej wartości auta. Zadbane samochody zawsze są więcej warte, a przy sprzedaży ma to duże znaczenie.

Do czego służy folia PPF?

folie PPF katowiceNajbardziej narażonym na uszkodzenia miejscem w samochodzie jest karoseria, ponieważ każdego dnia oddziałują na nią szkodliwe czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne w trakcie jazdy. Samo mycie samochodu niewłaściwymi środkami czy detergentami może powodować powstawanie mikrozarysowań, które będą szpeciły lakier. Z tego względu wiele osób zabezpiecza go przed wszelkimi uszkodzeniami na różne sposoby. Najlepsze są folie PPF Katowice są miastem, w który są one nakładane w specjalnych warsztatach. Jest to jeden z zabiegów stosowanych w ramach auto detailingu, który ma na celu poprawę wyglądu pojazdu oraz podniesienie jego wartości rynkowej. Folie PPF to specjalne folie zabezpieczające powłokę lakierniczą przed uszkodzeniami. Są one wykonane z poliuretanu, który jest wyjątkowo odporny i wytrzymały oraz posiada właściwości samoregulacji. Pod wpływem ciepła, promieni słonecznych czy nawet gorącej wody, z powierzchni foli znikają wszelkie zarysowania. Jest to jednak z najlepszych i nieinwazyjnych metod zabezpieczania lakieru, której wykonanie zajmuje od jednego do trzech dni, a ich wytrzymałość jest określana na pięć lat. Taka powłoka z folii ułatwia utrzymanie auta w czystości oraz posiada właściwości hydrofobowe.

Cena nałożenia takiej folii na karoserię różni się w zależności od modelu i rodzaju samochodu, ale przeważnie musimy za nią zapłacić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Taki zabieg wystarczy wykonać raz na pięć lat, aby cieszyć się idealnym połyskiem lakieru bez zarysowań.