Dziś rano spojrzałem w lustro i się przeraziłem. Wyglądam jakbym był w 7 miesiącu ciąży, jeszcze trochę i mój brzuch zacznie mówić. No i żeby zrzucić parę kilo coś trzeba było z tym zrobić. Więc pomyślałem że zacznę biegać. Nie żadna zdrowa dieta odchudzająca tylko bieganie.

Zdrowa dieta odchudzająca jest bardzo ważna.

odchudzanieObkupiłem się w profesjonalny sprzęt biegowy. Kupiłem profesjonalne buty, getry oraz całą resztę stroju. Ubrałem się w to i poszedłem pobiegać, a raczej pobiegłem pochodzić. Po 200 metrach zmęczyłem się i przestałem biec. Więc nie pozostało mi nic innego jak otworzyć czasopismo dla kobiet o nazwie „Zdrowa dieta odchudzająca” i pod hasłem dieta odchudzająca znalazłem co chciałem. Tak mi się przynajmniej wydawało. Pierwsza strona głosiła o tym jakie o diety są najskuteczniejsze. Przewinąłem na następną kartkę i zobaczyłem pierwszą dietę o nazwie Dieta 1000 kalorii. Super dieta. Jesz co chcesz tylko po prostu liczysz kalorie do 1000. No i jak się najadłem to usiadłem i zacząłem liczyć kalorie (49 raz) to wyszło mi, że nie mogę jeść do wrześnie. Myślę sobie ”Jestem odważny ale bez jedzenia do września nie dam rady”, przerzuciłem stronę i znalazłem wielki napis Lewatywa. Pomyślałem, że nie nie jestem aż tak zdesperowany. Na kolejnej stronie była dieta „Jedz pół”, wręcz idealna w swojej prostocie. Nie jedz wszystkiego, tylko zjedz pół. No idealna dieta. Więc poszedłem do sklepu i kupiłem pół chleba, pół kilo ziemniaków, i pół świni. Ja na tej diecie nie dojadałem. Jednak sprawdzone diety żadne nie są. Prawda jest taka, że my musimy sobie sami w tym pomóc. Bo wystarczy ćwiczyć, a w ćwiczeniach co jest najważniejsze? Nie ilość, nie jakość, ale systematyczność. Ja na przykład mam kilka ćwiczeń każdego dnia.

Zawsze robię jeden brzuszek rano jak wstaje, jeden wyprost przy zakładaniu kapci, spacer do toalety i przysiad. Zawsze mogę podejść do lustra i stwierdzić, że w tym roku tylko masa. Żadna zdrowa dieta się z tym nie równa.