Klimatyzacje w samochodach osobowych, szczególnie starszych, mających duży przebieg, często są siedliskiem grzybów, żerujących na wilgoci gromadzącej się w przewodach klimatyzacyjnych systemu. Nie jest to częsty problem, aczkolwiek może być bardzo poważny, jeśli nie zostanie usunięty w porę.

Usuwanie zagrzybienia z klimatyzacji samochodowej

odgrzybianie klimatyzacji samochodowej szczecinZagrzybienie w przewodach klimatyzacji może nie tylko stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia kierowców i pasażerów samochodu, ale również bardzo szkodliwie wpłynąć na pracę samej klimatyzacji i spowodować jej uszkodzenie. Kierowcom zaleca się więc wizytę w warsztacie samochodowym przy pierwszych oznakach nieprawidłowego działania klimatyzacji, lub podejrzenia zalęgnięcia się grzybów w jej obrębie. W ofercie wielu warsztatów znajduje się odgrzybianie klimatyzacji samochodowej Szczecin ma takich warsztatów przeszło dziesięć, a każdy z nich zachwalany jest przez klientów za profesjonalną usługę i bardzo szybkie i dokładne wykonywanie wszystkich czynności. Usunięcie zagrzybienia z samochodu wymaga bowiem użycia środków grzybobójczych, wprowadzanych do systemu klimatyzacji, a po zakończeniu ich działania bardzo dokładne oczyszczenie wnętrza przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych nie tylko z pozostałości po grzybni, ale również po samej substancji grzybobójczej i odnowienie klimatyzacji do pełnej sprawności.

Nie jest to bardzo czasochłonna czynność, gdyż w najgorszym przypadku może zająć co najwyżej pięć godzin, i może być wykonana bez żadnego demontażu podzespołów samochodowych. Nie jest to również zabieg szczególnie drogi, a profesjonalni kierowcy polecają profilaktyczne odgrzybianie systemu klimatyzacji co kilka lat, by zapobiec poważniejszym problemom i ewentualnym awariom które mogą spowodować.