Każdy rodzic obawia się wizyty u lekarza ze swoim dzieckiem. Naturalnie pierwszą rzeczą jest objawia o diagnozę. Jednak ważną kwestią jest także podejście lekarza do swojej pracy. Czy będzie on w stanie wytłumaczyć rodzicowi w jaki sposób powinien podawać leki i jak dbać o dziecko? A także czy nie zrazi malca do wizyt w gabinecie? Kiedy to nastanie dzieci strasznie krzyczą i marudzą wchodząc do przychodni. 

Specjalny uniform dla medyka 

uniform medycznyKiedyś zarówno lekarze jak i pielęgniarki chodzili w białych uniformach medycznych, stąd też powstało powiedzenie, że podwyższone ciśnienie u pacjenta związane jest z zobaczeniem fartucha. W dzisiejszych czasach jednak wszystko się zmienia i lekarze sami dochodzą do wniosku, że medycyna  styl z ubiegłego wieku w dzisiejszych czasach się nie spełnia. Dlatego też starają się nadać wizytom, zwłaszcza z najmłodszymi pacjentami wesoły wyraz, aby badanie czy konsultacja medyczna były możliwie jak najmniej stresujące. W tym celu lekarze zaopatrują się w specjalny uniform medyczny dla pediatrów, aby dzieci mogły być spokojne podczas badania. Widząc na przykład na fartuszku lekarza czy na jego bluzce postać z ulubionej bajki od razu przywołują  w głowie obraz perypetii bohaterów, dzięki czemu nie skupiają się na tym, co robi lekarz. Taka opcja odwracania uwagi maluchów jest bardzo dobra, dlatego też rodzice cenią lekarzy z kreatywnym podejściem. 

Bardziej im ufają, dlatego też znacznie częściej ich wybierają. Ze strony rodzica warto jest poszukać takiego lekarza, który od najmłodszych lat pokaże dziecku, że dbanie o zdrowie jest bardzo ważne. Z perspektywy lekarza warto jest pokazać, że istnieją jeszcze ludzie pracujący z powołania, którym zależy na prawdziwym dobru pacjenta, dlatego też mają ciekawe, nowoczesne podejście.