Kiedy zaczynamy nosić okulary korekcyjne napotykamy latem pewien problem. Co z ochroną wzroku przed słońcem? Na początek możemy poratować się zakładając jedne okulary na drugie (przeciwsłoneczne na te korekcyjne, nie na odwrót). Jednak jest to rozwiązanie tymczasowe i niewygodne, nie wygląda też korzystnie. W czasach współczesnych nie musimy jednak decydować się na tę metodę, bo opcji mamy znacznie więcej.

Nakładki przeciwsłoneczne lepsze od okularów fotochromowych?

oprawki z nakładką przeciwsłonecznąJednym z rozwiązań na słoneczne miesiące są okulary korekcyjne fotochromowe. Ściemniają się one wraz ze wzrostem natężenie światła. I tu pojawia się problem. Nie sprawdzą się one w pomieszczeniu, w którym jest bardzo jasno. Jeżeli w biurze mamy mocne światło istnieje duże prawdopodobieństwo, że okulary nam się przyciemnią. Istnieją okulary, które jednak nie reagują na promienie UVA (przenikające przez szybę), a tylko na UVB. Niestety, to też nie jest dobra opcja, szczególnie jeżeli prowadzimy auto. Przednia szyba bowiem zablokuje promienie UVB i okulary nie ściemnieją. Idealną opcją jest natomiast zainwestowanie w oprawki z nakładką przeciwsłoneczną. Oprawki te mają zamocowane magnesy, podobnie jak dedykowane do nich nakładki przeciwsłoneczne. Oczywiście wmontowywane są do nich szkła korekcyjne. Dzięki temu mamy opcję dwa w jednym. Zdejmujemy nakładki i chowamy do etui kiedy jesteśmy w pomieszczeniu, albo jest pochmurny dzień. Zakładamy je, gdy wychodzimy na słońce. Mocowania nakładek przeciwsłonecznych są montowane w taki sposób, że są praktycznie niewidoczne, kiedy nosimy same szkła korekcyjne. Oprawki z nakładkami dobrych marek są tak produkowane, by nie różniły się one niczym od standardowych okularów przeciwsłonecznych. Szkła są cieńsze więc nawet, gdy są podwójne nie sprawiają wrażenia topornych.

Nakładki przeciwsłoneczne możemy dokupywać, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Nie musimy więc wymieniać całych okularów, kiedy na przykład na nakładce pojawią się rysy. Jest to opcja bardzo ekonomiczna. To także dobra wiadomość dla osób, które szybko się nudzą i lubią zmieniać coś w swoim wyglądzie. Najbardziej popularne marki oferują bowiem nakładki w różnych kolorach.