W mojej szkole pracuję od bardzo wielu lat. Uczę tam dzieci geografii. Zazwyczaj są to sami gimnazjaliści. Od czasu do czasu jestem wychowawczynią. W tym roku przypadło mi trochę inne zadanie. Musiałam zorganizować wyjazd szkolny. To zawsze było wielkie wyzwanie.

Obozy tenisowe dla dzieci cieszą się dużym powodzeniem

obozy tenisoweNa początku musiałam sporządzić stosowną ankietę i rozdać dzieciom do uzupełnienia. Tą samą czynność wykonałam na szkolnych wywiadówkach. Okazało się, że najbardziej pożądanym miejscem był Kraków. Zdecydowałam, że to tam pojedziemy. Pierwszy problem okazał się z noclegami. Moja koleżanka z pracy, która uczyła polskiego podpowiedziała mi, że nie daleko znajduje się bardzo tania zielona szkoła i to tam można załatwić zakwaterowanie. Wykonałam telefon i okazało się, że to świetny pomysł. Tam był do predyspozycji bardzo duży plan. Również można było zorganizować ognisko oraz tenis dla dzieci. Oferowano mi za darmo instruktorów. Również często odbywały się tam obozy tenisowe podczas wakacji. Od razu stwierdziłam, że to wspaniała opcja. Cena była promocyjna dzięki większej grupie wczasowiczów. Uważałam, że lekcje tenisa, rowery orz wyjazdy autokarowe do centrum Krakowa będą czymś pomysłowym. Mój dyrektor był bardzo zadowolony z tego powodu. Także tenis spodobał się rodzicom. Nocleg koło Krakowa był o wiele tańszy.

Dzięki czemu można było zabrać ze sobą więcej pieniędzy. Cały wyjazd zarezerwowałam na początek czerwca. Chciałam aby pogoda nas nie zawiodła. Miały jechać aż trzy klasy. To powodowało, że musieliśmy wziąć więcej opiekunów. Dwóch nauczycieli nie mogły by jechać. Na szczęście zawsze na wycieczki szkolne jest dużo chętnych.