Tonery i tusze to rzeczy, bez których nasze drukarki stają się zupełnie bezużyteczne. Często jednak szukamy i wybieramy takie tusze, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Jednak czasami warto zapłacić więcej i cieszyć się jakością na najwyższym poziomie

Tusze i tonery – jakie wybrać?

tusze hpW obecnych czasach bardzo często spotykamy się z opiniami, że nie warto kupować oryginalnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek bo istnieją zamienniki, które sprawują się bardzo dobrze. Warto jednak wspomnieć, że nie zawsze tak jest. Często się zdarza, że po używaniu tanich zamienników, nasze drukarki tracą swoją trwałość. Równie częstym zjawiskiem jest także to, że druk nie jest idealnie odwzorowany jak z drukarki z zamontowanym oryginalnym tuszem. Dobrym przykładem są tusze hp, które pod względem jakości są w światowej czołówce. Po dokonaniu kilku testów tuszu hp i jego tanich zamienników zdecydowanie mogę stwierdzić, że jednak oryginał nie ma sobie równych. Dzięki stosowaniu tuszy oryginalnych mamy też pewność, że nasza drukarka będzie działała prawidłowo. Częstym zjawiskiem zauważalnym przy tanich zamiennikach jest to, że dochodzi do uszkodzeń głowicy, która rozprowadza tusz. Następstwem uszkodzenia głowicy mogą być uszkodzenia innych podzespołów więc warto zadać sobie pytanie czy oszczędzanie kilkunastu złotych na tuszu jest dla nas naprawdę opłacalne skoro ryzykujemy uszkodzeniem dużo droższej rzeczy jaką jest nasza drukarka. Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każdy z nas. Tusze hp to jakość sama w sobie. Tak renomowana firma by nie ryzykowała umniejszenia swojej marki produkując złej jakości tusze lub inny drobny sprzęt.

Podsumowując powyższy tekst, warto czasami dołożyć parę złotych, których straty i tak nie odczujemy a zyskamy pewność, że nasza drukarka zachowa świetną kondycję. Z częściami do drukarek jest tak samo jak z częściami do samochodu – jeśli kupimy chińską podróbkę to ryzykujemy awarią.