Budowa domu jednorodzinnego zaczyna się zawsze od tego samego – od wylania fundamentów. Kolejne etapy to pociągnięcie murów do samych szczytów, zrobienie dachu i obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej. W ten sposób uzyskujemy stan surowy zamknięty. Większość budów też kończy się w ten sam sposób. Dociepla się budynek i wykańcza elewację.

Czym docieplić dom jednorodzinny?

docieplenia ostrołękaZanim dotrze się do tego finalnego etapu trzeba wykonać większość prac wewnątrz budynku. Docieplenie i elewację najlepiej jest zrobić tuż przed samym wprowadzeniem się. A czym docieplić budynek, żeby uzyskać jak najwyższe parametry termoizolacyjne? Zdecydowanie najlepszy wyborem jest styropian w kolorze grafitowym. Większość firm wykonujących docieplenia Ostrołęka sugeruje właśnie ten materiał izolacyjny. Dlaczego właśnie styropian grafitowy a nie biały? Bo ma on lepsze właściwości izolacyjne. Grafitowy styropian o grubości dwudziestu centymetrów będzie tak samo efektywny jak biały styropian o grubości piętnastu centymetrów. Firmy wykonujące docieplenia budynków od zewnątrz na pewno powiedzą nam również więcej o współczynniku przenikania ciepła jakim charakteryzuje się styropian. Im niższy współczynnik lambda styropianu tym lepszą uzyskamy termoizolację budynku. Pamiętajmy o tym, że wysoka jakość styropianu zaprocentuje później oszczędnościami na ogrzewaniu budynku. Im mniejszą stratę ciepła uzyskamy tym mniej będzie nas kosztowało ogrzewanie.

Z punktu widzenia budżetu domowego bardzo duże znaczenie ma jakość styropianu użytego do docieplenia budynku. Firma, której zlecimy prace przy dociepleniu na pewno doradzi nam jaki wybrać styropian. A jeśli ktoś chciałby ocieplić dom wełną mineralną to też powinien zwrócić uwagę na współczynnik lambda, czyli współczynnik określający przenikalność cieplną.