Właściwe oświetlenie w aucie to takie, które jest w pełni bezpieczne. Nie może być nadmiernie jasne, ani niczym przytłumione. Dodatkowo, istotne jest odpowiednie ustawienie lamp, by żarówki nie oślepiały innych pojazdów i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli więc kierowca nie chce narazić się policji i uniknąć mandatu – powinien zastosować się do dwóch powyższych rad.

Czym jest ksenon?

ksenon d1sKsenonowe oświetlenie jeszcze niedawno nie było dla wszystkich. Kosztowało dość dużo, dlatego decydowali się na nie jedynie niewielka część kierowców. Głównie tych będących właścicielami nowoczesnych aut. Obecnie, ksenon d1s jest ogólnie dostępny, dla każdej marki samochodu. Ciekawostką jest fakt, że może być zamontowany nawet w samochodzie, w którego wyposażeniu wcześniej nie występował. Należy jednak wówczas pamiętać, że koniecznym będzie również zamontowanie całego zestawu. Składają się na niego żarniki, okablowanie, przetwornicy, siłownika samodzielnie poziomującego oraz spryskiwacza reflektorów. Cały zestaw musi posiadać homologację do konkretnego modelu auta. To warunki konieczne do spełnienia. Ich brak może narazić właściciela pojazdu na nieprzyjemne konsekwencje. Wśród najważniejszych zalet wskazać należy nieporównywalnie lepsze oświetlenie drogi i dłuższy zasięg całego oświetlenia. Nie bez znaczenie pozostają przy tym trwałość żarników, która również utrzymuje znacznie wyższy poziom. Dzięki temu, że ksenony rozgrzewają się wolniej i nie do takiego poziomu, jak halogeny, szyba reflektora nie odkształca się.

Wszystkie wymienione zalety wyraźnie wskazują na szereg pozytywów wynikających z zainwestowania w ksenony. Przy przestrzeganiu wszystkich zaleceń producenta możliwe jest wprowadzenie oszczędności w zakresie napraw oświetlenia.