Jestem pasjonatem techniki, ale i sztuki. Lubię to, co działa dobrze, jest przydatne w codziennym życiu, ale zostało wykonane starannie, estetycznie i z pomysłem.

Grabie do liści wykreowane przeze mnie

grabie do liściSkończyłem technikum drzewne i bardzo chciałem robić w życiu to, co lubię. Od wczesnych lat szkolnych zajmowałem się rzeźbą. Okazja, by zrobić z tego pożytek przytrafiła się, gdy w mojej miejscowości otworzono nową fabrykę. Udałem się tam na rozmowę chcąc sprzedać swój, jak mi się wtedy wydawało, całkiem niezły pomysł. Producent widząc projektowane przeze mnie trzonki drewniane był zachwycony. Jego firma produkuje wiele przyrządów codziennego użytku opartych właśnie na zwykłych drewnianych trzonkach. Przedstawiłem najlepsze grabie do liści z precyzyjnie ozdabianym motywami roślinnymi trzonkiem, łopaty plastikowe do odśnieżania rzeźbione w kształty płatków śniegu, szczotki do zamiatania ulic przypominające swoim wyglądem wysokie, bardzo chude kamienice. Z kwiatami w oknach, ludźmi na balkonach. Ów mężczyzna podzielił mój zapał. Miałem sporo szczęścia. Po niedługim czasie tworzyłem już wzorniki do masowej produkcji takich właśnie elementów drewnianych. Wciąż projektuję nowe wzory, szukam inspiracji przede wszystkim w naturze. Narzędzia stworzone w naszej fabryce mają niezwykły wygląd, niepowtarzalny charakter, sprzedają się doskonale. Chociaż jestem jeszcze młody zarabiam bardzo dobrze. Znajomi czasem śmieją się, że ku sławie poprowadziły mnie kije do szczotek, jednak ja wiem, że realizuję się w tym, co robię. Wiem, że nie marnuję swojego talentu artystycznego i cieszę się, że pozwala mi on żyć na godnym poziomie.

Nie baczę więc na to, co robią , czy myślą inni, tylko śmiało kroczę drogą, która prowadzi mnie w stronę sukcesu. Mam nadzieję, że pomysły się nie wyczerpią i dobra passa trwać będzie jeszcze bardzo długo.