Podróż do galerii handlowej potrafi być sporą przygodą, szczególnie w momencie konieczności zaparkowania auta. Obecnie sklepy wielkopowierzchniowe przyciągają dużą liczbę osób dzięki możliwości wykonania wszystkich zakupów w jednym miejscu. Często bowiem ludzie, którzy nie mają czasu na co dzień decydują się na duże zakupy podczas weekendu.

Nowoczesne systemy pozwalają oszczędzić czas i nerwy

System zajętości miejsc parkingowychJest to podyktowane trybem życia oraz przyzwyczajeniami. Właśnie wtedy dochodzi do sytuacji, w których zaczyna brakować miejsc parkingowych na placach w pobliżu danej galerii. Problem ten czasami prowadzi do paraliżu komunikacyjnego oraz wzrostu niezadowolenia klientów ze względu na stres oraz problem z zaparkowaniem swojego auta. System zajętości miejsc parkingowych pozwala wyeliminować te negatywne czynniki oraz usprawnić parkowanie pojazdów w miejscach wzmożonego ruchu. Sprawdza się on świetnie na parkinach wielopoziomowych, które z reguły zlokalizowane są przy największych centrach handlowych. Dzięki temu możliwe jest rozładowanie ruchu w godzinach szczytu. Zasada działania sytemu zajętości miejsc parkingowych jest oparta na sieci wyświetlaczy, które przedstawiają bieżący stan miejsc parkingowych na danych poziomach. Przy wjeździe na parking kierowca otrzymuje informację ile miejsc jest wolnych na poszczególnych poziomach. Nad każdym miejscem zlokalizowany jest wskaźnik, który pokazuje czy jest ono wolne czy zajęte.

Wskaźniki z reguły wyświetlają czerwony krzyżyk, który sygnalizuje zajętość danego miejsca lub zieloną fajkę, która informuje że dane miejsce jest wolne. Kierowca podczas wjazdu na piętro z daleka jest w stanie dostrzec, które miejsce jest wolne. W bardziej rozbudowanych systemach przy rzędzie parkingowym znajduje się dodatkowy monitor, który informuje ile miejsc jest w nim wolnych. System zajętości miejsc parkingowych z całą pewnością jest technologią przyszłości, która będzie wdrażana na coraz większą skalę.