Mnóstwo osób się obecnie zastanawia nad tym dlaczego w jego domu ogrzewanie nie jest tak bardzo wydajne jakbyśmy tego oczekiwali. Otóż pierwszą rzeczą w takim problemie powinno być sprawdzenie czy aby przypadkiem nie jest tak, że nie posiadamy odpowiedniej izolacji termicznej. To właśnie jej brak jest głównym winowajcą uciekania ciepłego powietrza z wnętrza naszego domu.

Efektywne ocieplanie poddasza

ocieplanie poddasza pianą mazowieckieGdy wspomni się na temat ocieplania to automatycznie pierwszą rzeczą jaka może nam się nasuwać na myśl jest styropian. Materiał ten od dziesiątek lat jest bardzo często stosowany do ocieplania. Nie da się ukryć, że faktycznie sprawdzał się on idealnie. Jednak jego montaż bywał niekiedy dość kłopotliwy. Obecnie świetną alternatywą może być pianka poliuretanowa. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie poddasza pianą Mazowieckie jest jednym z województw, w którym funkcjonuje całe mnóstwo firm oferujących usługi polegające na tworzeniu takich warstw termoizolacyjnych. Pianka poliuretanowa ma w zasadzie same zalety. Jest to materiał niezwykle lekki co znacznie zwiększa możliwości związane z jej montażem. Przez jej wagę możemy piankę poliuretanową z powodzeniem stosować do lekkich konstrukcji drewnianych. Doskonale sprawdza się ona do budowania warstw termoizolacyjnych w domach letniskowych, kanadyjskich czy też w lekkich domkach szkieletowych. Dodatkowo niektóre wersje pianki poliuretanowej pozwalają na przepuszczanie pary wodnej.

Na dzień dzisiejszy całe mnóstwo osób zdecydowało się na stworzenie na swoim poddaszu termoizolacji z pianki PUR. Bardzo ważne jest również to, że pianka skutecznie może przylegać nie tylko do posadzki na poddaszu ale możemy również ocieplać nią ściany czy nawet miejsca znajdujące się bezpośrednio pod poszyciem dachowym.