Żaden szanujący się fotograf, jako dżentelmen nie odmówi sesji kobiecie z dzieckiem, a tym bardziej kobiecie w ciąży. Jednak czasami krzywo patrzy się na pary, które domagają się zdjęć ze swym nie narodzonym jeszcze dzieckiem. Ale właściwie dlaczego? Czy przyszła mama pragnąca uwiecznić siebie przed porodem, jej najcudowniejsze chwile w ciąży, jest gorsza od puchatych szczeniaczków, które tak często trafiają z sesji, wprost do kalendarzy?

Moment, w którym powstaje fotografia ciążowa

fotografia ciążowa bydgoszczOrganizowane sesje fotograficzne dla osób prywatnych wykorzystały już praktycznie wszystkie możliwości: sesje ślubne, noworodkowe, rodzinna, ze wspaniałej, ważnej uroczystości, a czasami nawet tak błahej jak „ja i mój pupil”. Każdy fotograf dobiera odpowiedni motyw przewodni, przygotowuje sprzęt,przyciska guzik i tak powstaje pamiątka. Jednak są osoby, dla których każda chwila z ich życia jest ważna, nie tylko ta, którą zazwyczaj w pierwszej kolejności wybierają inni. Mama i jej dziecko są związani ze sobą już od poczęcia, każdy dzień mamy, to również kolejny z życia dzidziusia. Kobieta wyobraża sobie swoje dziecko, rozmawia z nim i dotyka przez brzuch, długo przed jego urodzeniem. To dla niej ważne momenty. Nie powinno więc nikogo dziwić to, że chciałaby zachować ich jak najwięcej nie tylko w pamięci, ale i w rzeczy namacalnej, dającą możliwość podzielenia się swoimi wrażeniami z innymi? Fotografia jest jedną z tych rzeczy. A o dobre samopoczucie mam, dba również fotografia ciążowa Bydgoszcz, która daje artystom pełne pole do popisu w tej kwestii: mamy na łonie natury, na puchowych poduchach, a może szczęśliwi rodzice i „ich” brzuszek? Możliwości jest wiele.

Aby uwiecznić jeden, ulotny moment, wystarczy chwila. Natomiast jego wspomnienie pozostanie na lata. Warto przyjrzeć się im wszystkim oczami przyszłej mamy. Dojrzeć radość i przeżyć to samo oczekiwanie. Chociaż w części poczuć to, co ona. To, co czują oboje rodzice niepewni swojej przyszłości, a jednak szczęśliwi.