Powiem wprost- jestem wiecznym dzieckiem i kiedy byłam młodsza, nie mogłam pozwolić sobie na wiele. Poza tym, nie było też takiego dostępu do zabawek i różnych ciekawych rzeczy. Teraz to na każdym kroku można znaleźć coś interesującego. Jak urodziłam dziecko to sama często lubiłam się z nim bawić tymi zabawkami.

Zabawa domkiem i lalkami

drewniany domek dla lalekObiecałam sobie, że kupię kiedyś taki drewniany domek dla lalek którego nie miałam w dzieciństwie, bo jakoś nie było nigdy okazji. Teraz już sama zarabiam, więc mogłam w końcu spełnić marzenie. Nie chciałam jednak żadnych nowoczesnych domków, wolałam postawić na stare sprawdzone drewno, które ma swój urok i nigdy nie wyjdzie z mody. Całe szczęście, bo inaczej nie znalazłabym nigdzie takiego domku do kupienia. Byłam pełna radości, gdy znalazłam domek idealnej wielkości taki jak chciałam. Wszystkie mebelki też były wykonane z drewna i naprawdę widać było, że ktoś, kto zrobił ten domek włożył w to całe swoje serce. Niezwykła dbałość o szczegóły, większość rzeczy ręcznie malowana. Nawet piękne tapety były w tym domku i miniaturowy kominek i stoliczek z krzesełkami. Była też taka fikcyjna zastawa, naprawdę przypominała porcelanę. Postawiłam ten domek w sypialni i kupiłam jeszcze jakieś rekwizyty. Co parę dni jeszcze coś dokładałam, na przykład zrobiłam szafkę na buty i układałam w niej buciki, żeby wszystko symulowało taki prawdziwy domek. Córce również bardzo się podoba domek. 

Obiecałam córce ten domek w spadku. Jednak na razie muszę jeszcze sama się nim nacieszyć. Jest bardzo ładny, cieszy oko i wyzwala wyobraźnię i marzenia. Kto wie, może za jakiś czas dokupię kolejne elementy do mojego domku, na przykład zrobię ogródek. Bardzo lubię bawić się w tworzenie takiej symulowanej rzeczywistości.