W podstawowym wyposażeniu szlifierki znajdują się zazwyczaj różne elementy. To wyposażenie na pewno zadowoli klientów, którzy zdecydują się na zakup szlifierki marki Makita. Jest to dość popularna marka, której urządzenia można kupić nie tylko w Polsce, ale i wielu innych krajach.

Szlifierka o łagodnym rozruchu z funkcją anty-restart

makita ga5030rW wyposażeniu dodatkowym tej szlifierki znajduje się tarcza szlifierska, uchwyt boczny, osłona, kołnierz mocujący. Należy wspomnieć też o nakrętce kołnierza oraz kluczu do nakrętek czołowych. Szlifierka kątowa Makita to urządzenie, które charakteryzuje się zasilaniem elektrycznym. Średnica tarczy w tym urządzeniu wynosi dokładnie 125mm. Moc szlifierki jest dość duża i wynosi 720W. W szlifierce kątowej Makita nie można regulować obrotów, ale to nie przeszkadza w profesjonalnym wykonywaniu zadań. Maksymalna prędkość obrotowa urządzenia, jakim jest makita ga5030r, to aż 11000 obrotów na minutę (rpm – revolutions per minute). Masa szlifierki sprawia, że można z niej korzystać nawet przez długi czas bez odczuwania zmęczenia rąk. Wynosi ona 1,8kg. Warto wspomnieć również o tym, że urządzenie to charakteryzuje się bardzo łagodnym rozruchem. Do urządzenia można dokupić jeszcze walizkę transportową. W urządzeniu znajduje się silnik szczotkowy. Szlifierka nie tłumi drgań. Do wymiany tarczy szlifierskiej niezbędne są podstawowe narzędzia, które znajdują się z pewnością w każdym garażu, warsztacie, zakładzie przemysłowym.

Wcześniejsza wersja tej szlifierki nie posiadała funkcji o nazwie anty-restart. Ta szlifierka posiada ten właśnie system, który pozwala na jej bezpieczne uruchamianie. Trzeba zwrócić też uwagę na cenę urządzenia. Bez wątpienia jest to jedno z tańszych urządzeń, które mimo wszystko cechują się wysoką jakością. Szlifierkę można kupić za około 200 zł.