Pierwszy wariograf pojawił się wiele dekad temu i ja na tamte czasy był naprawdę doskonałym urządzeniem do wykrywania kłamstw. Pomimo upływu czasu nadal jest stosowany, gdyż dzięki licznym unowocześnieniom jego skuteczność jest bardzo wysoka.

Kiedy konieczne jest badanie wariograficzne?

badania wariografemW życiu nigdy nie można mieć pewności co do prawdomówności innych, ponieważ każdy kłamie, choć nikt się nie przyznaje. Sami również oszukujemy bliskich czy nieznajomych w różnych sytuacjach. To zupełnie normalne, bo przecież szkolimy się w umiejętności oszukiwania już od najmłodszych lat. Co do wykrycia kłamstwa, to możemy mieć nieco większy kłopot, ponieważ wymaga to bacznej obserwacji oraz uważnego słuchania rozmówcy. Najlepszym sposobem na wykrycie kłamstwa są badania wariografem, ponieważ ich skuteczność oscyluje wokół około dziewięćdziesięciu procent. Taki wynik w dużej mierze zależy od właściwie przeprowadzonego badania oraz o doświadczenia i wiedzy testera. Miejscem gdzie są one przeprowadzane jest Instytut Badań Wariograficznych, który mieści się w Warszawie. Z tego typu badań korzystają sądy, korporacje czy nawet prywatne osoby, aby rozwiązań konflikty rodzinne lub potwierdzić albo wykluczyć ewentualną zdradę. Wariograf, który jest wykorzystywany w tym badaniu, rejestruje reakcje fizjologiczne naszego organizmy takie jak nadmierna potliwość skóry czy przyśpieszone bicie serca, na bodźce zewnętrzne. Udzielanie odpowiedzi na konkretne pytania może powodować określone stany emocjonalne, których wynikiem są reakcje.

Na świecie jest niewiele osób, które są w stanie oszukać wariograf, gdyż to wymaganie niebywałych umiejętności, które mogą mieć jedynie pracownicy służb specjalnych, którzy są szkoleni w tym zakresie. Dla przeciętnego człowieka jest to nieosiągalne.

Więcej o zastosowaniu wariografu znajduje się na: https://bez-klamstw.pl/