Niedawno uszkodziłam sobie kolano. Myślałam, że to nic wielkiego, po prostu się przewróciłam. Następnego dnia jednak nie mogła wyprostować nogi i czułam znaczny ból. Była niedziela, więc mąż zawiózł mnie na SOR. Zrobiono mi tam prześwietlenie i wystawiono zwolnienie z pracy. Otrzymałam również skierowanie do ortopedy.

W Bytomiu łatwo zajdziemy rehabilitację

rehabilitacja bytomLekarz ortopeda zrobił mi USG. Okazało się, że mam uszkodzoną łąkotkę. Na szczęście w małym stopniu i nie potrzebuję artroskopii. Musiałam zakupić ortezę i udać się na rehabilitację. Na szczęście jeśli tym czego szukamy jest rehabilitacja Bytom jest miejscem, gdzie je znajdziemy. Jeden z ośrodków znajdował się niedaleko mojego domu. Na wizytę u rehabilitanta czekałam tylko dwa dni. Przyjął mnie bardzo kompetentny fachowiec. Zbadał jeszcze raz moje kolano. Obejrzał również wyniki badań. Razem z nim wykonałam kilka ćwiczeń. Zakupiłam również tam taśmę do ćwiczeń, by móc ćwiczyć w domu. Z rehabilitantem spotykałam się dwa razy w tygodniu. W domu sumiennie wykonywałam ćwiczenia. Rehabilitant widział ich rezultaty. Był zadowolony, że wykonuję ćwiczenia w domu. Dzięki temu szybciej wrócę do pełnej sprawności. Podczas naszych sesji rehabilitacyjnych dokładał mi ćwiczeń i wprowadził obciążniki. Na początku było bardzo ciężko, bo miałam małą możliwość ruchu. Na co dzień poruszałam się o kuli w ortezie. Podczas rehabilitacji wszystko to kładłam w kącie i intensywnie ćwiczyłam.

Powoli dochodzę do zdrowia. Wszystko trwa już ponad dwa miesiące, ale moje kolano odzyskało mobilność. Codziennie wykonuję zlecone ćwiczenia. Na początku miałam z nimi duży problem, bo miałam mały zakres ruchu. Teraz już z przyjemnością je wykonuję. Jestem zadowolona, że już niedługo będę mogła wrócić do pracy.