W Polsce działa ponad kilkadziesiąt tysięcy szkół o różnym stopniu i profilu, które zatrudniają przynajmniej po kilkudziesięciu nauczycieli. Co prawda mają oni odpowiednie kwalifikacje i wiedzę, ale także stale biorą udział w różnych szkoleniach.

W jaki sposób szkolą się placówki oświatowe?

szkolenia oświataNauczyciele są jedną z tych grup zawodowych, które nieustannie muszą się szkolić i poszerzać swoją wiedzę oraz kompetencje. Jest to niezbędne do efektywnego nauczania, ponieważ nauczyciel jest lepiej przygotowany na nowe i nieznane sytuacje, które są konsekwencją zmieniającego się świata. Na rynku działa wiele firm i ośrodków szkoleniowych, które realizują usługi dla placówek oświatowych w całym kraju. Mogą one być prowadzone na wyjazdach, stacjonarnie lub nawet zdalnie. Jeżeli interesują nas szkolenia oświata korzysta z nich najczęściej, ponieważ są konieczne w świadczeniu usług edukacyjnych. Szkolenia są prowadzone dla nauczycieli pracujących w przedszkolu, w szkole podstawowej, średniej oraz zawodowej. Przede wszystkim są podzielone tematycznie oraz na stopień nauczycielski. Dla placówek przedszkolnych, szkolenia dotyczą nauczania metodą globalną Glenna Domana, integracji sensorycznej przedszkolaka, małej motoryki, neurobiologii wczesnego dzieciństwa czy też rozwoju emocjonalnego i psychicznego dziecka. W przypadku nauczycieli szkolnych, temat szkoleń obejmuje bieżące zagadnienia związane z sytuacją społeczną, buntu nastolatków czy trudnych i agresywnych zachowań młodzieży.

Większość firm szkoleniowych, prowadzi szkolenia otwarte dla wszystkich chętnych osób oraz zamknięte, które są organizowane dla konkretnego klienta. Cel wszystkich szkoleń jest taki sami – podnoszenie kwalifikacji pracowników oraz poszerzanie posiadanej przez nich wiedzy.