Poliwęglan kanalikowy stanowi bardzo powszechnie używane tworzywo, z czego jednak nie każdy sobie zdaje sprawę. Po prostu nie każdy wie, że tak to się nazywa. Zwykle nazywamy tworzywa sztuczne po prostu plastikiem i rzeczywiście jest to, można powiedzieć, pewien typ plastiku.

Poliwęglan lity – jak rozpoznać?

poliwęglan lityDa się wyróżnić wytrzymały poliwęglan lity, który jest bardziej jednorodny, więc można go łatwo rozpoznać. Drugim rodzajem jest zaś właśnie poliwęglan kanalikowy, który jak sama nazwa wskazuje ma specjalne kanaliki, zwane także komorami. Oba te rodzaje są bardzo przydatne i funkcjonalne. Płyty poliwęglanowe są używane przy budowie domu, różnych hal i wielu innych. Dodatkowe przestrzenie, takie jak altany mogą być właśnie robione z poliwęglanu kanalikowego. Jest on tańszy niż lity. Poliwęglan kanalikowy może być przydatny, kiedy chce się mieć różne ciekawe elementy przy domu. Może nie tyle zresztą ciekawe, co po prostu funkcjonalne. Daszek z poliwęglanu sprawdza się przykładowo w domach, jak i blokach czy budynkach firmowych. Stanowi on świetną ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Z poliwęglanu można także tworzyć przykładowo wiatrołapy. Warto również wspomnieć o tym, że sprawdzą się znakomicie świetliki z poliwęglanu. Nie ograniczają one widoczności, a można z nich stworzyć znakomite, trwałe okienka w dachu. Niektórym nie podoba się ich wygląd, ale sprawdzają się na pewno wszędzie tam, gdzie nie ma on aż takiego znaczenia. W domach zresztą także można takie świetliki zamontować, jeśli są one w guście właścicieli.

Oczywiście, wymienione zastosowania to jedynie niektóre możliwości, do jakich można użyć poliwęglanu kanalikowego. Litowy sprawdzi się bardziej do nieco innych zastosowań. Temu jednak trzeba by na pewno poświęcić osobny artykuł i pewnie niebawem tak zrobimy.