Nie zawsze podłoga wykonana z drewna musi oznaczać położenie paneli podłogowych, albo parkietu. Coraz częściej zamiast tego klienci wielu sklepów zajmujących się dystrybucją tego rodzaju materiałów wybierają podłogę wykonaną z desek. Rzecz jasna nie są to deski surowe, ale lakierowane, a czasem też impregnowane olejem.

Wybór dobrej podłogi z desek 

najlepszy producent podłóg drewnianychCałość po położeniu przypomina trochę panele podłogowe. Jednakże różnica jest tutaj diametralna. Bardzo często podłogi drewniane z desek są dużo grubsze. Jednocześnie posiadają naturalne elementy struktury drewna jak sęki, czy spękania powstałe na skutek naturalnego wzrostu drzewa. Nadaje to tym podłogom niepowtarzalny wygląd. Warto jest zatem znaleźć miejsce, w którym możliwe będzie dokonanie zakupu bardzo dobrych materiałów do pokrycia w ten sposób podłogi. Ważne, aby pochodziły one od najlepszego producenta. Tak naprawdę każdy, najlepszy producent podłóg drewnianych z uwagi na dużą konkurencję na rynku stara się sprawić, aby jego podłoga wyglądała niesamowicie. Ponadto bardzo ważna jest tutaj jakość wykonania oraz możliwość zaoferowania najlepszych cen danego produktu klientom. Ważny jest również spory wybór poszczególnych typów desek do wyłożenia podłogi. Popularnym rozwiązaniem są tutaj między innymi deski dębowe, bukowe, czy nawet te wykonane z drzewa sosnowego. Z całą pewnością mogą one sprawić, że kolorystyka podłogi będzie różnorodna.

Ponadto warto jest zwrócić uwagę na możliwość stosowania różnych rodzajów drewna do produkcji desek podłogowych. Wielu producentów co jakiś czas wprowadza na rynek zupełną nowość z grona dostępnych do tej pory w ofercie produktów. Z tego też powodu bardzo łatwo każdy klient, który szuka nietypowych rozwiązań jest w stanie znaleźć taki typ podłogi, który będzie mu odpowiadał.