W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej domów jednorodzinnych, które budowane są na podstawie gotowych projektów, przygotowanych przez specjalne biura architektoniczne. Większość z tych projektów uwzględnia balkony i teras w budynku. Tarasy są obecnie pewnego rodzaju łącznikiem między domem a ogrodem. Najczęściej umieszcza się je zaraz przy salonach.

Drewniane zadaszenie tarasów

kompleksowy projekt nowoczesnego zadaszenia tarasowegoNa pewno każdy z nas zauważył, że na obrzeżach miast jak grzyby po deszczu wyrastają domy jednorodzinne. Część z nich to domy budowane przez deweloperów, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Są też domy budowane przez indywidualne osoby. Takich domów jest najwięcej. Powstają one na bazie zakupionych projektów. My również skorzystaliśmy z takiego projektu. Częścią domu, która najbardziej przypadła mi do gustu, jest taras, na który wychodzi się prosto z salonu. Oddzielnie wykupiliśmy kompleksowy projekt nowoczesnego zadaszenia tarasowego, wykonanego z drewna. Drewniane zadaszenie jest odpowiednio zabezpieczone tak, żeby nie przemakało i żeby można było korzystać z tarasu nawet wtedy, kiedy pada deszcz. Zadaszenie musiało być zaprojektowane w taki sposób, żeby wizualnie zgrywało się z elewacją budynku i kolorem okien oraz innych elementów wykończeniowych. Wybierając materiały postawiliśmy na drewno, dlatego, że uwielbiam naturalne rozwiązania. Drewniane zadaszenie pięknie komponuje się też z zielenią przydomowego ogrodu.

Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych może pochwalić się pięknym tarasem, który w większości przypadków jest przedłużeniem salonu. Tarasy posiadają specjalne zadaszenia, które można wykonać według własnej wizji. Dla naszego tarasu specjalna pracownia projektowa również przygotowała projekt odpowiedniego zadaszenia.