Wykorzystanie bramek obrotowych jest dość duże, ponieważ ze względu na ich funkcjonalność, bez większego problemu znajdujemy dla nich różne zastosowania, a co za tym idzie, wzrasta ich popularność. Kiedy chcemy zabezpieczyć jakieś miejsce przed osobami niepowołanymi, postawienie bramek wyposażonych w odpowiedni mechanizm otwierania na pewno będzie dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem.

Konstrukcje bramek obrotowych

bramka tripodOczywiście, bramki obrotowe – ze względu na zainteresowanie, jakie zgłaszane jest przez klientów – charakteryzują się dość dużym zróżnicowaniem w zakresie zastosowanej konstrukcji. Podobnie jednak jak w przypadku wszystkich innych produktów, również i w tym przypadku możemy wskazać bez większego problemu produkty, które cieszą się większą popularnością od innych. W kategorii bramek obrotowych na pewno jest to bramka tripod, które – jak sama nazwa sugeruje – w swojej konstrukcji wykorzystują system trzech ramion na zmianę blokujących przejście. W momencie, gdy ktoś przechodzi przez bramkę mechanizm obraca ramię w taki sposób, by można było przejść, a jednocześnie sprawia, że za daną osobą pojawia się drugie ramię, które uniemożliwia przejście większej liczbie osób za jednym razem. Bramka może być uruchamiana poprzez zbliżenie karty z chipem, podczas zeskanowania kodu na posiadanym bilecie lub odczyt odcisku palca. Opcji w tym zakresie jest całkiem sporo.

Duża oferta mechanizmów umożliwiających nam uruchomienie bramki sprawia, że zawsze możemy znaleźć rozwiązanie dopasowane do naszych potrzeb, niezależnie od tego, czy potrzebujemy urządzenia, które pozwoli na obsługę wielu osób, czy też zdecydowanie mniejszego grona. Podobnie jest w przypadku rozmiarów bramki, co ma dla nas również bardzo duże znaczenie w zakresie zagospodarowania przestrzeni.