Wybierając jakiekolwiek produkty dla niemowląt, przede wszystkim trzeba brać pod uwagę ich bezpieczeństwo stosowania. Skóra tak małych dzieci jest bardzo delikatna, więc ubranka, pościel, czy rożek, muszą być wykonane z bawełny. 

Wybór pościeli do łóżeczka niemowlaka 

wygodna pościel do łóżeczka niemowlęcegoDzieci do około szóstego miesiąca życia, większość swojego czasu spędzają w łóżeczku, ponieważ nie potrafią się jeszcze przemieszczać w pionie. Co prawda już raczkują i próbują siadać, ale nadal potrzebna jest im bezpieczna przestrzeń. Łóżeczko poza obowiązkowymi zabezpieczeniami w formie szczebelków i ochraniaczy, powinno mieć odpowiednio dobraną pościel. Nie może być ani za mała, ani za duża, bo może stwarzać pewne zagrożenia. Wygodna pościel do łóżeczka niemowlęcego powinna być wykonana z wysokogatunkowej bawełny, lub z bambusa, ponieważ są to najbezpieczniejsze i najdelikatniejsze tkaniny dla tak delikatnej skóry niemowlaka. Pościel składa się w kołderki i płaskiej poduszki, które idealnie pasują do rozmiaru łóżeczka. Kołdra powinny być antyalergiczna, ponieważ modele z pierza i puchu mogą uczulać. Podobnie wygląda sprawa z poduszką, która przez pierwsze miesiące nie jest konieczna. Poszewki na pościel powinny mieć zapięcia na zamek, ponieważ tradycyjne guziki mogą zostać oderwane. W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy mnóstwo modeli pościeli w dwóch rozmiarach. Jeden jest idealny do łóżeczka, a drugi mniejszy pasuje do wózka głębokiego, albo później spacerówki. Na pewno każdemu maluchowi przydadzą się dwa komplety pościeli na zmianę. 

Pościel jest wytrzymała i można ją prać w pralce w temperaturze sześćdziesięciu stopni, a nawet można ją wyprasować w celu wysterylizowania. Zakup pościeli jest świetnym pomysłem na sprawienie prezentu świeżo upieczonym rodzicom.