Stoły są niezwykle ważnymi meblami w naszych mieszkaniach. Ze względu na różne potrzeby, stoły realizowane są w różnych rozmiarach. Dzięki temu mamy możliwość zakupienia dużego stołu do naszej jadalni, a także mniejszy stół, który będzie dopasowany swoimi właściwościami do salonu, w którym chętnie przyjmujemy gości na spotkaniach przy kawie.

Fornirowane stoły do jadalni

fornirowany stół art decoCoraz częściej, kiedy dokonujemy wyposażenia naszego mieszkania, poszukujemy mebli dobrej jakości, które dodatkowo będą cechowały się stylowym wyglądem. Dużą popularnością w ostatnim czasie charakteryzują się meble realizowane w stylu art deco. Wśród nich chętnie kupowany jest fornirowany stół art deco, który swoje zastosowanie znajduje w jadalni. Najczęściej są to bowiem stoły zrealizowane w dużym rozmiarze, a dodatkowo wyposażone w możliwość ich rozłożenia. Zdecydowana większość stołów art deco wykonana jest w opcji, która zakłada wykonanie blatu w kształcie koła. Dzięki temu, po rozłożeniu blatu, nabiera on kształtu zbliżonego do jaja, ponieważ pomiędzy połówki okręgu umieszcza się kwadratowe elementy. Ze względu na fakt, iż blat stołu jest fornirowany, również i elementy umożliwiające powiększenie blatu muszą być odpowiednio postarzone, by efekt utrzymany był w każdej okoliczności. Oczywiście, większość osób decyduje się na korzystanie ze stołu w wariancie, gdzie blat nie został ozdobiony obrusem lub dekoracyjną serwetą.

W takiej sytuacji konieczne jest pamiętanie o odpowiedniej konserwacji i ochronie, która zabezpieczy stół przed odbarwieniami wszelkiego typu, które mogłyby powstawać wskutek codziennego użytkowania. Na rynku znajdziemy wiele różnych preparatów, które pomogą nam w odpowiedniej pielęgnacji, warto zawsze skonsultować nasz wybór ze sprzedawcą i dopasować go do naszych potrzeb.