Jako młoda osoba bardzo długo żyłam „ponad stan”. Wydawałam więcej niż miałam licząc, że w końcu uda mi się spłacić dług na karcie kredytowej. W końcu zaczęłam brać pożyczki, a nawet „chwilówki”. Brałam też kredyty, żeby spłacić poprzednie kredyty. W ten sposób wpadłam w spiralę długów i wiedziałam już, że nie mam szans na to, żeby sobie z tym samodzielnie poradzić.

Ogłosiłam upadłość konsumencką

prawnik upadłość konsumenckaMoja przyjaciółka podpowiedziała mi, że w takiej sytuacji mogłabym spróbować ogłosić upadłość konsumencką. Nie wiedziałam, że istnieje taka możliwość dla osób fizycznych. Byłam przekonana, że upadłość dotyczy głównie firm i przedsiębiorców. Wytłumaczyła mi ona, że osoby fizyczne w mojej sytuacji mogą zwrócić się do sądu z wnioskiem o upadłość konsumencką. W takiej sytuacji potrzebny jest tylko bardzo dobry prawnik Upadłość konsumencka to stosunkowo proste zagadnienie, jednak prawnik zawsze przydaje się do tego, aby w prawidłowy sposób przeanalizować sytuację i sporządzić odpowiednie wnioski i pisma. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie wystarczy tylko wnieść wniosku o upadłość konsumencką do sądu. Należy jeszcze w odpowiedni sposób poinformować o tym fakcie, wszystkich swoich wierzycieli. Poleciła mi ona bardzo dobrego prawnika, który swoją kancelarię prowadził niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Wzięłam od niej numer telefonu do tego specjalisty.

Już wkrótce przekonałam się, że to był naprawdę bardzo dobry wybór. Prawnik specjalizował się w prawie upadłościowym, w tym szczególnie w upadłości konsumenckiej. Bardzo dokładnie wytłumaczył mi jakie skutki prawne wywoła podjęta przeze mnie decyzja i co następnie będę musiała zrobić. Dodatkowo w moim imieniu sporządzał i odbierał wszelkie pisma, ponieważ udzieliłam mu pisemnego pełnomocnictwa.